Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Polski mecz dla Fijałka i Prudla

Plażowe ME: Polski mecz dla Fijałka i Prudla

fot. FIVB

W drugiej rundzie fazy pucharowej los skojarzył ze sobą dwie polskie pary. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel okazali się lepsi od Michała Kądzioły i Jakuba Szałankiewicza. Mecz był jednak niezwykle zacięty, zakończył się dopiero po tie-breaku, w którym nasza najbardziej utytułowana para pokazała swoją wyższość. Fijałek i Prudel jeszcze dziś powalczą o półfinał.

Mecz lepiej rozpoczęli Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, odskakując na 3:1, ale Kądzioła i Szałankiewicz zdołali wyrównać na 4:4. Po dobrej zagrywce Fijałka znowu jednak była dwupunktowa przewaga najbardziej utytułowanej polskiej pary, a wkrótce prowadziła ona już 8:5. Michał Kądzioła z Jakubem Szałankiewiczem odrabiali straty, ale to Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel wciąż byli na prowadzeniu, skutecznie kończąc swoje akcje. Pomyłka Mariusza Prudla spowodowała jednak, że w pewnym momencie na tablicy zrobiło się 11:11, a następnie Kądzioła i Szałankiewicz dalej punktowali (13:11), zmuszając swoich rywali do wzięcia czasu. Utrzymali oni swoje prowadzenie do stanu 17:17, ale w końcówce jednak wrzucili wyższy bieg i po błędzie rywali objęli prowadzenie w meczu.Początek drugiej partii był wyrównany, ale to Kądzioła i Szałankiewicz odskoczyli na 4:2. Fijałek i Prudel wyrównali jednak na 8:8, a w dalszej części seta przyspieszyli i odskoczyli na 13:10. Ich przeciwnicy jednak nie odpuszczali i udanymi akcjami doprowadzili do remisu 14:14. Fijałek z Prudlem szybko odbudowali przewagę i po udanym bloku tego drugiego było już 17:14. Kądzioła i Szałankiewicz nie zdołali już odrobić strat, nie pomogły im chociażby błędy własne i o losach meczu zadecydował tie-break.

Dobra zagrywka oraz atak pozwoliły Grzegorzowi Fijałkowi i Mariuszowi Prudlowi na początku trzeciej odsłony odskoczyć na 4:1. Przewaga naszej już olimpijskiej pary uwidaczniała się z piłki na piłkę, dominowali oni w każdym elemencie (9:4, 13:5). Takiej przewagi już nie roztrwonili i pewnie awansowali do kolejnej rundy i jeszcze dziś zagrają o półfinał.

Fijałek/Prudel POL [12] – Kądzioła/Szałankiewicz POL [14] 2:1
(18:21, 21:17, 15:7)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved