Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME K: Brązowy medal dla Czeszek, złote Holenderki

Plażowe ME K: Brązowy medal dla Czeszek, złote Holenderki

Czeska para Hermannova/Slukova zdobyły brązowe medale mistrzostw Europy w siatkówce plażowej. W meczu o 3. miejsce pokonała ona hiszpańską parę Liliana/Elsa, a mecz zakończył się przy wyniku 20:16 dla Czeszek w drugim secie ze względu na kontuzję w obozie hiszpańskim. W wielkim finale zmierzyły się duety Keizer/Meppelink z Holandii i Betschart/Hüberli ze Szwajcarii, lepsze okazały się reprezentantki gospodarzy.

W półfinałach obie pary stoczyły zacięte, trzysetowe boje, Czeszki uległy Holenderkom, a Hiszpanki Szwajcarkom.  As serwisowy Elsy i błąd w ataku Czeszek dał Hiszpankom trzypunktową przewagę już na początku pierwszego seta meczu o brąz (3:0). Błędy w ataku Hiszpanek pozwoliły Czeszkom wyrównać na 5:5. Błędy Slukovej spowodowały, że rywalki odskoczyły na dwa oczka (9:7), ale Czeszki szybko wyrównały. Hiszpanki ponownie jednak wypracowały sobie po udanym ataku dwa oczka przewagi. Czeszki raz jeszcze wyrównały (14:14). W końcówce na jednopunktowe prowadzenie po znakomitym ataku wyszły Czeszki, co zmusiło rywalki do wzięcia przerwy (19:18), ale po niej dobra zagrywka Slukovej dała Czeszkom piłki setowe, w kolejnej akcji Hiszpanki nie były w stanie wyprowadzić akcji po kolejnej dobrej zagrywce Slukovej.

W drugiej partii Hiszpanki prowadziły 5:1 po błędach Hermannovej. Czeszki szybko poprosiły o czas. Dobra zagrywka pozwoliła Czeszkom zbliżyć się na 4:6, a po chwili błąd w ataku rywalek dał im remis 7:7, a po ataku Hermannovej miały już punkt zapasu. As serwisowy i blok pozwoliły Hermannovej i Slukovej powiększyć przewagę do dwóch oczek (11:9). Kolejny udany blok dał Czeszkom już wynik 15:12, a wkrótce było już 18:14. Błąd zagrywki rywalek dał Hermannovej i Slukovej piłki meczowe na wagę brązowego medalu mistrzostw Europy. W tym momencie mecz został zakończony ze względu na kontuzję w ekipie hiszpańskiej.

Mecz o 3. miejsce:
Liliana/Elsa ESP [17] – Hermannova/Slukova CZE [2]
(18:21, 16:20 i… przerwanie meczu ze względu na kontuzję)

W pierwszym secie po udanym ataku i bloku Holenderki przeważały 2:1, a po kolejnych blokach Meppelink było już 5:2 dla „Pomarańczowych”. Blokiem jednak odpowiedziały także przeciwniczki (5:6). Zagrywka pozwoliła Szwajcarkom wyrównać na 10:10. Holenderki zdołały jednak wypracować sobie dwa oczka przewagi, a po asie serwisowym było już 15:12 i o czas poprosiły Szwajcarki. Nic to jednak nie dało, dalej znakomicie w bloku prezentowała się Meppelink (17:13). Swoje prowadzenie Holenderki utrzymały już do końca seta.

W drugiej partii lepszy początek miały Szwajcarki (2:0), a pomiędzy innymi udanym bloku przeważały już one 6:2. Keizer/Meppelink zbliżyły się wprawdzie na dwa oczka, ale kiedy atak zepsuła Meppelink, było już 8:4 dla rywalek. Skuteczne ataki pozwalały Szwajcarkom utrzymywać prowadzenie (12:9). Tak było do stanu 14:14, kiedy to blokiem zapunktowała Meppelink. Podbudowało to Holenderki, które po udanym ataku przeważały już 19:17. Szwajcarki zdołały jednak wyrównać, ale w grze na przewagi lepsze okazały się ulubienice gospodarzy.