Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME K: Srebro dla Czeszek, Niemki w złocie i brązie

Plażowe ME K: Srebro dla Czeszek, Niemki w złocie i brązie

Niemiecka para Ludwig/Walkenhorst zdobyła w Biel/Bienne złote medale mistrzostw Europy w siatkówce plażowej kobiet. Doświadczone Niemki po jednostronnym finale pokonały Czeszki, Slukovą i Hermannovą w dwóch setach, których udział w finale został okrzyknięty główną sensacją szwajcarskich zmagań. Po brązowe medale sięgnęły Borger/Büthe z reprezentacji Niemiec.

Premierowa odsłona spotkania o brąz miała bardzo zacięty przebieg. Żadna z drużyn nie potrafiła skutecznie odskoczyć od rywala, toteż jej losy rozstrzygały się dopiero w końcówce. Przy stanie 20:20 więcej zimnej krwi zachowały siatkarki z Niemiec i to one mogły cieszyć się z wygranej pierwszej części gry 22:20.

W drugiej partii Borger i Büthe poszły za ciosem. Rosjanki próbowały ratować sytuację, jednak bezskutecznie. W efekcie niemiecki duet triumfował 21:17 i po ostatnim gwizdku sędziego mógł cieszyć się z dużego sukcesu na ME.

Birłowa/Ukołowa RUS [13] – Borger/Büthe GER [3] 0:2
(20:22, 17:21)

Sensacyjne uczestniczki wielkiego finału, które zapobiegły niemieckiemu finałowi mistrzostw Europy, pokonując parę Borger/Büthe w półfinale, na początku spotkania wyszły na prowadzenie, ale faworyzowane Niemki szybko przejęły inicjatywę (6:3). Jeszcze przed przerwą techniczną murowane kandydatki do złota, Ludwig/Walkenhorst, osiągnęły cztery oczka nadwyżki (10:6), a podczas czasu technicznego tablica wskazywała rezultat 13:8. Czeszki momentami zdawały się bezradne, a Niemki zdecydowanie kroczyły w kierunku wygranej. Ostatecznie Ludwig i Walkenhorst wygrały 21:14 i były o jeden krok od mistrzostwa.

W drugiej partii Niemki od razu rzuciły się do ataku (5:1). Slukova i Hermannova próbowały ratować się przerwami, ale natchnione Niemki jeszcze powiększyły nadwyżkę (8:2). Przy drugiej zmianie stron na tablicy widniał wynik 10:4. Rywalki Czeszek utrzymywały koncentrację i nie pozwalały im na zbyt wiele. Na czasie technicznym w dalszym ciągu utrzymywała się duża przewaga Ludwig/Walkenhorst (13:8). Ostatecznie faworytki nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa i zasłużenie zdobyły złoty medal mistrzostw Europy, triumfując 21:15, a w całym pojedynku 2:0.

Ludwig/Walkenhorst GER [1] – Slukova/Hermannova CZE [16] 2:0
(21:14, 21:15)