Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Dobiegła końca faza grupowa

Plażowe ME: Dobiegła końca faza grupowa

fot. archiwum

W piątek zakończyła się faza grupowa plażowych mistrzostw Europy. Biorą w nich udział cztery męskie, polskie pary. Najlepiej radzą sobie duety Fijałek/Prudel oraz Łosiak/Kantor, które wygrywając czwartkowe mecze, przypieczętowały pierwsze miejsca w swoich grupach. Udanie tę część zawodów zakończyli też Kądzioła i Szałankiewicz, a porażkę na koncie zanotowali Kosiak i Rudol.

W piątek jako pierwsi z polskich reprezentantów na szwajcarski piasek wybiegli Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz, którzy rywalizowali z austriackim duetem – Doppler/Horst. Mimo że premierowa odsłona była stosunkowo zacięta, to z biegiem jej trwania inicjatywę na boisku zaczęli przejmować biało-czerwoni, którzy dość pewnie triumfowali do 18. W drugim secie role się jednak odwróciły. To rywale zaczęli nadawać ton boiskowym wydarzeniom, a Polacy mieli coraz większe kłopoty, by dotrzymać im kroku, w efekcie czego przegrali tę część meczu dość gładko. Najbardziej zacięta była trzecia odsłona. W niej oba duety miały szansę, by przypieczętować zwycięstwo, ale więcej zimnej krwi w walce na przewagi zachowali Kądzioła i Szałankiewicz, którzy triumfowali 22:20, a dzięki temu fazę grupową zakończyli zwycięstwem.W ich ślady poszedł najbardziej doświadczony polski duet – Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, który w ostatnim meczu fazy grupowej rywalizował o zwycięstwo w grupie z hiszpańską parą – Herrera/Gavira. Oba sety miały dość podobny przebieg, bowiem w ich początkowej fazie walka toczyła się cios za cios, a żadnemu z duetów nie udawało się odskoczyć od przeciwników na znaczną odległość punktową. Z biegiem czasu jednak kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami przejmowali biało-czerwoni, a dwu-, trzypunktowa przewaga pozwalała im grać pewniej. Hiszpanie próbowali jeszcze wrócić do gry, ale w końcówkach Polacy nie pozwolili wydrzeć sobie trzeciego zwycięstwa w mistrzostwach Europy, które sprawiło, że wygrali rywalizację grupową.

Słabiej powiodło się Maciejowi Kosiakowi i Maciejowi Rudolowi, którzy w trzecim dniu czempionatu Starego Kontynentu rywalizowali z Norwegami – Kvamsdal/Sorum. Od początku pojedynek był bardzo zacięty, a oba duety udane zagrania przeplatały błędami. Dopiero w drugiej fazie premierowej odsłony Polakom udało się odskoczyć od przeciwników na niewielką odległość punktową, co wystarczyło im do wygrania tej części spotkania. W drugiej jednak nie poszli za ciosem, za to Skandynawowie szybko zyskali przewagę. Wprawdzie biało-czerwoni ambitnie próbowali wrócić do gry, ale w końcówce zabrakło im jednego punktu, by doprowadzić do remisu, przez co musieli rozgrywać tie-breaka. On również nie potoczył się po ich myśli. Nie potrafili przełamać Norwegów, którzy poczynali sobie coraz pewniej, ostatecznie wygrywając 15:12. Zatem Kosiak i Rudol fazę grupową zakończyli z zaledwie jednym triumfem.

Za to wygrali ją Bartosz Łosiak i Piotr Kantor, którzy poszli w ślady Fijałka i Prudla. Biało-czerwonym zwycięstwo nad szwajcarskim duetem Gabathuler/Gerson nie przyszło jednak łatwo. Szczególnie w premierowej odsłonie to rywale byli stroną dyktującą warunki gry. Niemal na początku spotkania wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, którą utrzymali do końca premierowej odsłony. W drugiej obie pary szły łeb w łeb, ale w pewnym momencie biało-czerwoni przełamali przeciwników. Lepsza zagrywka i skuteczniejsza gra na siatce w pełni pozwoliły im przejąć inicjatywę nad boiskowymi wydarzeniami. Efektem tego była wygrana do 14. Najbardziej zacięty był trzeci set, w którym wprawdzie Łosiak z Kantorem prowadzili nawet 9:7, ale dopiero w walce na przewagi postawili kropkę nad i.

grupa C:
Doppler/Horst AUT [3] – Kądzioła/Szałankiewicz POL [14] 1:2
(18:21, 21:16, 20:22)

grupa E:
Herrera/Gavira ESP [5] – Fijałek/Prudel POL [12] 0:2
(17:21, 18:21)

grupa H:
Gabathuler/Gerson SUI [8] – Łosiak/Kantor POL [9] 1:2
(21:18, 14:21, 16:18)
Kosiak/Rudol POL [24] – Kvamsdal/Sorum NOR [25] 1:2
(21:19, 19:21, 12:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved