Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Plażowe ME: Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz odpadli z turnieju

Plażowe ME: Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz odpadli z turnieju

W meczu 1/8 plażowych mistrzostw Europy w holenderskiej Hadze polski duet Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz przegrał z łotewskim Smedins/Samoilows. Tym samym Polacy zakończyli swój udział w europejskim czempionacie.

Polski duet na początku meczu toczył w miarę wyrównaną grę, ale ich rywale odskoczyli na kilka punktów i utrzymali dystans punktowy. Biało-czerwoni starali się zniwelować straty, ale na niewiele się to zdało. Łotysze wykazali się większą dojrzałością i opanowaniem, dzięki czemu wygrali premierową odsłonę i prowadzili w meczu 1:0. W drugim secie na początku ton wydarzeniom nadawała polska para. Polacy odskoczyli swoim rywalom na cztery punkty i prowadzili 5:1. Później do głosu doszedł bardziej utytułowany duet z Łotwy i odrobił straty. Smedins/Samoilovs narzucili Prudelowi i Szałankiewiczowi swój styl gry. Polska para nie potrafiła przeciwstawić się im i po raz kolejny musiała uznać wyższość Łotyszy. Polacy przegrali drugiego seta oraz cały mecz. Łotysze w ćwierćfinale spotkają się z holenderskim duetem Brouwer/Meeuwsen.

Smedins/Samoilovs LAT [7] – Prudel/Szalankiewicz POL [14] 2:0
(21:19, 21:18)