Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Plażowe kwal. do IO: Wojtasik i Kociołek również bez awansu

Plażowe kwal. do IO: Wojtasik i Kociołek również bez awansu

fot. fivb-org

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek podzieliły los Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka i nie wywalczyły kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w chińskim turnieju w Haiyang. Polki musiały uznać wyższość hiszpańskiej pary Liliana/Elsa i zmagania w Chinach zakończyły porażką 0:2.

Przypomnijmy, że Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek w ostatniej chwili dowiedziały się o tym, że wystąpią w Haiyang. Do turnieju dostały się z listy rezerwowej po tym, jak z powodu kontuzji wycofały się Słowaczki. Polki przerwały wakacje i wyruszyły do Chin, gdzie robiły wszystko, by pokazać, że tanio skóry nie sprzedadzą. Awansowały do trzeciej rundy i przegrały z Czeszkami, by później pokonać gospodynie. O awansie do finału decydowało więc starcie z hiszpańską parą Liliana/Elsa.To siatkarki z Półwyspu Iberyjskiego były faworytkami pojedynku, co od razu potwierdziły. Już w pierwszych akcjach meczu wypracowały sobie kilkupunktową przewagę, którą z każdą kolejną minutą tylko powiększały. Wojtasik/Kociołek były zupełnie bezradne, nie potrafiły zmusić rywalek do błędu. A te grały jak z nut, na nic nie pozwalały biało-czerwonym. Nic więc dziwnego, że premierowa odsłona zakończyła się wynikiem aż 21:12.

Polki wiedziały, że to ich „być albo nie być” w chińskim turnieju, dlatego opanowały emocje i wyeliminowały błędy własne. Grały również skuteczniej na siatce. Choć Hiszpanki dalej prowadziły, to ich przewaga nie była już bezdyskusyjna. Wojtasik/Kociołek tym razem sprawiły przeciwniczkom więcej problemów, walczyły do samego końca, ale Liliana/Elsa w decydującym momencie udowodniły swoją wyższość i awansowały do finału turnieju.

Liliana/Elsa (ESP) – Wojtasik/Kociołek (POL) 2:0
(21:12, 21:18)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved