Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe kwal. do IO: Porażka i zwycięstwo Polek w trzeciej fazie

Plażowe kwal. do IO: Porażka i zwycięstwo Polek w trzeciej fazie

W Haiyang trwają plażowe kwalifikacje do igrzysk olimpijskich. Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek rywalizują już w trzeciej fazie turnieju. Biało-czerwone na początek tej części przegrały 0:2 z Czeszkami. W drugim piątkowym starciu Polki przegrały pierwszego seta, ale dwa kolejne należały już do nich. Tym samym Wojtasik/Kociołek wciąż mogą awansować do fazy finałowej.

W trzeciej fazie Polki trafiły do grupy z duetami z Czech (Slukova/Hermannova), Hiszpanii (Liliana/Elsa) i Chin (Wang/X.Y. Xia). Podobnie jak w poprzednich fazach, również w tej do ostatniej części kwalifikacji trafią dwa najlepsze zespoły w tabeli.

Podobnie jak Kantor/Łosiak również Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek nie mogą zaliczyć do udanych wejścia w tę część rywalizacji. Polki trafiły na Czeszki – Barborę Hermannovą i Marketę Slukovą. W inauguracyjnej odsłonie to reprezentantki Czech rządziły i dzieliły na boisku. Biało-czerwone nie potrafiły znaleźć recepty na efektownie grające rywalki i przegrały do 11. W drugim secie Polki rozpoczęły grę z nową energią. Mimo starań Wojtasik/Kociołek nie zdołały jednak doprowadzić do trzeciego seta. Chociaż walka trwała, ostatnie słowo należało do Czeszek.

W kolejnym pojedynku Polki mierzyły się z siatkarkami z Chin. Fan Wang i Xinyi Xia od początku narzuciły swój styl gry. Mimo czasu dla naszych reprezentantek, to ich przeciwniczki dyktowały wciąż warunki na boisku (8:4, 13:8). Polki miały problem ze skończeniem ataku, rywalki pozostawały na wyraźnym prowadzeniu (18:12). Reprezentantki gospodyń górowały na siatce i pierwszą partię wygrały do 16 po mocnym ataku Fan Wang. Druga odsłona była bardziej wyrównana, od początku trwała zacięta walka. W kolejnych akcjach sytuacja na boisku nie ulegała zmianie a na nieznacznym prowadzeniu pozostawały Polki – 13:11. Dopiero efektowna seria przy zagrywkach Wojtasik sprawiła, że nasze reprezentantki odskoczyły na sześć punktów. Tego dystansu Chinkom nie udało się obronić i przegrały 15:21.

W trzeciej partii Polki poszły za ciosem. Przy stanie 7:3 dla biało-czerwonych o czas poprosiły ich rywalki. W kolejnych akcjach Chinki starały się walczyć, ale nie potrafiły realnie zagrozić biało-czerwonym. Wojtasik/Kociołek grały konsekwentnie i mocnym atakiem przez blok przypieczętowały swoje zwycięstwo.

Slukova/Hermannova CZE – Wojtasik/Kociołek POL 2:0
(21:11, 21:19)
Wang/X.Y. Xia CHN – Wojtasik/Kociołek POL 1:2
(21:16, 15:21, 10:15)