Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe kwal. do IO: Polacy ze zmiennym szczęściem w trzeciej fazie

Plażowe kwal. do IO: Polacy ze zmiennym szczęściem w trzeciej fazie

W kolejną fazę walki o kwalifikację olimpijską Polacy weszli z porażką. W pierwszym meczu grupy I Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przegrali z włoskim duetem Nicolai/Lupo 0:2. Nieco lepiej było w drugim pojedynku, biało-czerwoni wygrali go ze Szwajcarami – Gersonem i Heidrichem 2:1.

Polacy w trzeciej fazie kwalifikacji trafili do grupy I, gdzie ich rywalami zostali Włosi – Nicolai/Lupo, Szwajcarzy – Gerspn/Heidrich oraz Rosjanie Semenow/Leszukow. Podobnie jak w poprzedniej części kwalifikacji, również w tej do fazy finałowej wejdą dwa najlepsze zespoły z grupy.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak słabo weszli w pojedynek przeciwko Paolo Nicolai i Daniele Lupo. Reprezentanci Polski nie potrafili skutecznie przeciwstawić się rywalom. Włosi rządzili i dzielili na piasku, wygrywając inauguracyjną partię do 10. Znacznie więcej walki było w drugiej odsłonie. Biało-czerwoni starali się walczyć, jednak również tym razem nie zdołali realnie zagrozić przeciwnikom. Reprezentanci Włoch również w tym secie triumfowali (21:16) i dopisali do swojego konta cenne zwycięstwo w całym meczu.

W drugim spotkaniu na Polaków czekali Szwajcarzy – Adrian Heidrich i Mirco Gerson. Duet ten w swoim pierwszym meczu uległ Rosjanom, jednak dopiero 1:2. Starcie z biało-czerwonymi od początku było zacięte. W końcówce jednak to Kantor i Łosiak zachowali więcej zimnej krwi i wygrali 21:17. Jeszcze ciekawszy przebieg miał drugi set. W nim o tym, kto wygra zadecydowała przedłużona walka na przewagi. Tym razem Polacy nie byli w stanie postawić kropki nad i a o zwycięstwie w tym spotkaniu decydował trzeci set. W nim Piotr Kantor i Bartosz Łosiak nie pozostawili już rywalom złudzeń. Tym samym Szwajcarzy drugi raz z rzędu przegrali 1:2.

Z trzema punktami na koncie Polacy zajmują trzecie miejsce w grupie. Biało-czerwoni wciąż mają szansę na awans, jednak wszystko zależy od rezultatu sobotnich meczów, w których Polacy zagrają z liderami tabeli, niepokonanymi w tej fazie Rosjanami a Włosi zagrają ze Szwajcarami.

Nicolai/Lupo ITA – Kantor/Łosiak POL 2:0
(21:10, 21:16)
Gerson/Heidrich SUI – Kantor/Łosiak POL 1:2
(17:21, 24:22, 6:15)