Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Plażowe kwal. do IO: Polacy odpadli z turnieju

Plażowe kwal. do IO: Polacy odpadli z turnieju

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy w chińskim Haiyang walczyli o kwalifikację olimpijską w chińskim Haiyang, przegrali z rosyjskim duetem Semenow/Leszukow 0:2. Tym samym biało-czerwoni odpadli z turnieju, zapisując na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo w trzeciej fazie, z kolei ich rywale awansowali do finału.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, pomimo kontuzji, z którymi zmagają się przez cały sezon, dzielnie walczyli o awans na igrzyska olimpijskie. Ich marzenia o zdobyciu biletu już w Chinach przerwała rosyjska para Semenow/Leszukow. W premierowej odsłonie biało-czerwoni zupełnie nie mogli poradzić sobie ze świetnie dysponowanymi rywalami. To gracze Sbornej dyktowali warunki gry i mieli pełną kontrolę nad tym, co działo się na boisku. Pojedyncze skuteczne akcje Kantora i Łosiaka to było zbyt mało, by myśleć o przejęciu inicjatywy. Rosjanie dobrze zagrywali i utrzymywali wysoką skuteczność na siatce, dlatego szybko osiągnęli przewagę i nie oddali jej do samego końca, wygrywając różnicą aż 7 oczek.

Biało-czerwoni robili, co mogli, by przedłużyć losy rywalizacji, jednak Rosjanie nie spuszczali z tonu. Dalej to oni prowadzili i choć Polacy poprawili swoją grę, to wciąż było zbyt mało. Semenow/Leszukow doprowadzili seta do końca, tym razem triumfując 21:17.

Tym samym Kantor/Łosiak trzecią fazę turniej kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich zakończyli z jednym zwycięstwem. Porażka w chińskim turnieju nie przekreśla jednak ostatecznie szans Polaków na wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej. Szansą jest jeszcze awans z rankingu, a ten zamknie się 15 czerwca przyszłego roku.

Kantor/Łosiak (POL) – Semenow/Leszukow (RUS) 0:2
(14:21, 17:21)