Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Kołosińska i Gruszczyńska ćwierćfinalistkami!

Plażowe ME: Kołosińska i Gruszczyńska ćwierćfinalistkami!

Polska dwójka kobieca Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska awansowała do rundy ćwierćfinałowej plażowych mistrzostw Europy, które rozgrywane są w Jurmali. Biało-czerwone w piątkowym spotkaniu okazały się lepsze od duetu z Rosji i dzięki temu zbliżyły się do strefy medalowej. O półfinał polskie siatkarki zagrają już w sobotę.

Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska w turnieju mistrzostw Europy spisują się naprawdę dobrze. Jak do tej pory w trzech spotkaniach triumfowały bez straty seta, natomiast jedyną porażkę – w fazie grupowej odniosły w meczu z Łotyszkami. Mimo że polska dwójka uległa im 0:2, to w każdej z partii niewiele brakło jej do zwycięstwa. W drugiej rundzie pucharowej po drugiej stronie siatki stanęły Rosjanki Moisiejewa/Syrcewa, ale nie zdołały ugrać nawet seta. W mecz reprezentantki naszego kraju weszły bardzo spokojnie, ale skutecznie, budując praktycznie od początku swoje prowadzenie. Przewaga osiągnęła cztery punkty i na tym poziomie utrzymywała się przez długi czas (15:11). Od połowy partii trwała potyczka punkt za punkt, ale wszystko to działo się przy nadwyżce na korzyść Kołosińskiej i Gruszczyńskiej, a Polki spokojnie triumfowały w secie.Rosyjski duet postawił wszystko na jedną kartę w partii kolejnej, która mogła dać im tie-breaka i większe szanse na odwrócenie losów seta. Gra się mocno wyrównała, a para Moisiejewa/Syrcewa prowadziła nawet minimalnie w czasie przerwy technicznej. Po niej polskie siatkarki włączyły wyższy bieg, wykorzystywały większość nadarzających się okazji na zdobycie punktów, a rywalki coraz mocniej oddawały im pole (13:12, 17:14). Choć jeszcze w samej końcówce duet z Rosji niebezpiecznie zbliżył się z wynikiem (19:20), to jednak Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska nie pozwoliły sobie na dodatkową porcję nerwów i zakończyły mecz od razu (21:19).

W ćwierćfinale reprezentantki naszego kraju zagrają już jutro, a ich rywalkami będą po raz kolejny siatkarki z Rosji. Tym razem duetowi Kołosińska/Gruszczyńska przyjdzie zmierzyć się z parą Birłowa/Makroguzowa.

Moisiejewa/Syrcewa RUS [22] – Kołosińska/Gruszczyńska POL [24] 0:2
(17:21, 19:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved