Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Plażowe ME: Kolejna porażka Gruszczyńskiej i Gromadowskiej

Plażowe ME: Kolejna porażka Gruszczyńskiej i Gromadowskiej

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Gromadowska przegrały drugie grupowe spotkanie mistrzostw Europy. Po porażce z czeską parą Kolocova/Kvapilova na inaugurację rywalizacji w grupie F tym razem biało-czerwone nie sprostały Finkom Lehtonen/Ahtiainen. Polki uległy rywalkom w trzech setach.

Po gładkiej przegranej Jagody Gruszczyńskiej i Aleksandry Gromadowskiej w pierwszym grupowym starciu z zespołem z Czech spotkanie z fińską parą Lehtonen/Ahtiainen dostarczyło więcej emocji. Mecz rozpoczął się po myśli rywalek, które w inauguracyjnej partii pewnie wygrały 21:15. Biało-czerwone nie zamierzały jednak łatwo się poddawać i w drugiej odsłonie to one były górą. Duet Gruszczyńska/Gromadowska triumfował w niej 21:18. W decydującym secie kropkę nad i postawiły jednak reprezentantki Finlandii. Wygrały tie-breaka 15:10 i po 43 minutach gry cieszyły się z drugiego zwycięstwa w turnieju, zapewniając sobie tym samym awans do kolejnej fazy rozgrywanej w Holandii imprezy. W środę na zakończenie zmagań grupowych mistrzostw przeciwniczkami Polek będą Rosjanki Ksenia Dabiża i Daria Mastikowa.