Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Kłoda i Ceynowa zaczęły od zwycięstwa

Plażowe ME: Kłoda i Ceynowa zaczęły od zwycięstwa

We wtorek w Moskwie zaczęła się faza grupowa plażowych mistrzostw Europy. W turnieju żeńskim występują dwie polskie pary. Od zwycięstwa zmagania zainaugurowały Martyna Kłoda i Agata Ceynowa, które w trzech setach pokonały francuski duet – Placette/Richard.

W Moskwie rozpoczęły się plażowe mistrzostwa Europy. W turnieju żeńskim biorą udział dwie polskie pary. Jako pierwsze na piasek wybiegły Agata Kłoda i Martyna Ceynowa, które na początek rywalizacji w fazie grupowej zmierzyły się z francuską parą – Placette/Richard. Początek spotkania był bardzo zacięty, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Jednak jako pierwsze inicjatywę na piasku zaczęły przejmować trójkolorowe, które odskoczyły od Polek na dwa oczka. W kolejnych minutach zaczęła zarysowywać się przewaga na siatce rywalek, a Kłoda z Ceynową traciły już do nich cztery punkty. Biało-czerwone nie odpuszczały i ambitnie walczyły o zniwelowanie strat, ale Placette i Richard prowadziły jeszcze 18:16. Polki jednak popisały się piorunującym finiszem. Najpierw doprowadziły do walki na przewagi, a w niej zachowały więcej zimnej krwi, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę (23:21).

W drugiej partii ponownie oba duety szły łeb w łeb. Jako pierwsze znowu na prowadzenie wysunęły się trójkolorowe, które zyskały dwa oczka przewagi (6:4), ale czujnie grające biało-czerwone szybko doprowadziły do remisu. W kolejnych minutach walka trwała cios za cios, a żadna z par nie zamierzała odpuszczać. Tym razem jednak biało-czerwonym nie udało się przełamać rywalek. W końcówce to Placette i Richard odskoczyły na trzy oczka. tę przewagę dowiozły do końca seta, doprowadzając do tie-breaka (21:17).

W nim tylko na początku trwała wyrównana walka. Szybko jednak inicjatywę na piasku przejęły Kłoda i Ceynowa, które zaczęły budować sobie przewagę. Przeciwniczki popełniały coraz więcej błędów, a biało-czerwone grały skuteczniej na siatce, co przełożyło się na prowadzenie 7:3. Chwilę później było jeszcze 9:4, ale w mgnieniu oka biało-czerwone roztrwoniły przewagę. w końcówce trwała zażarta walka, lecz ostatnie słowo należało do Polek, które triumfowały 19:17.

Kłoda/Ceynowa POL [1] – Placette/Richard FRA [32] 2:1
(23:21, 17:21, 19:17)