Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Kantor i Łosiak już w 1/8 finału

Plażowe ME: Kantor i Łosiak już w 1/8 finału

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak wygrali trzecie grupowe spotkanie na plażowych mistrzostwach Europy. Wygrana 2:0 z włoską parą Caminati/Rossi dała biało-czerwonym pierwsze miejsce w grupie D i bezpośredni awans do 1/8 finału mistrzostw Europy. Kolejny mecz Polacy rozegrają w piątek wieczorem lub w sobotę.

Świetnie spisują się w plażowych mistrzostwach Europy Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Nasza najwyżej klasyfikowana w rankingu FIVB para wygrała dwa pierwsze spotkania w grupie D i w czwartek zmierzyła się z Marco Caminatim i Enrico Rossim z Włoch, a stawką tego meczu było trzecie zwycięstwo i pierwsze miejsce w grupie. Po wyrównanym początku meczu to Włosi wyszli jako pierwsi na dwupunktowe prowadzenie (6:8), ale nasi siatkarze natychmiast odrobili straty. Polacy prowadzili już 10:9, ale po dwóch nieudanych akcjach to rywale zeszli na przerwę techniczną z jednopunktową przewagą. Po powrocie na boisko Włosi nie odpuszczali, w pewnym momencie prowadzili już nawet 16:14, ale Kantor i Łosiak błyskawicznie wyrównali. Od stanu 18:18 końcówkę nasi siatkarze rozegrali po mistrzowsku. Nie dali rywalom zbyt wielu szans i zachowując zimną krew do końca, wygrali 21:19.

Na początku drugiej partii to Polacy mieli niewielką przewagę (7:5, 9:7), ale Włosi nie zamierzali się poddawać. Doprowadzili do remisu, a na przerwie technicznej przewaga naszych siatkarzy była minimalna (11:10). Po powrocie na boisko rywale wyszli nawet na moment na prowadzenie (12:13), jednak kolejne cztery punkty padły łupem biało-czerwonych. Gdy wydawało się, że Kantor i Łosiak spokojnie już wygrają tego seta, Włosi znów rzucili się do walki i zmniejszyli straty do jednego punktu. Końcówka ponownie należała jednak do Kantora i Łosiaka, którzy znów wygrali do 19, a całe spotkanie 2:0. Oznacza to, że nasi siatkarze zajęli pierwsze miejsce w grupie D i uzyskali bezpośredni awans do 1/8 finału mistrzostw Europy.