Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Gra Fijałka i Bryla coraz lepsza, Polacy blisko ćwierćfinału

Plażowe ME: Gra Fijałka i Bryla coraz lepsza, Polacy blisko ćwierćfinału

fot. fivb-org

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl awansowali do 1/8 finału plażowych mistrzostw Europy. Polska dwójka po bardzo dobrym w swoim wykonaniu meczu pokonała w dwóch setach austriacki team Huber/Dressler i jeszcze w piątek zagra o ćwierćfinał z Holendrami.

Turniej mistrzostw Europy do tej pory nie toczył się tak, jak oczekiwałby tego duet Fijałek/Bryl. Polska dwójka miała duże trudności z wejściem z rozgrywki, ale udało jej się awansować do rundy pucharowej. W niej Grzegorz Fijałek i Michał Bryl zaczynają już łapać wiatr w żagle i spisywać się tak, jak przyzwyczaili do tego kibiców. Polska dwójka rozpoczęła drugą fazę mistrzostw z przytupem i nie dała szans duetowi z Austrii. Biało-czerwoni od pierwszych akcji złapali swój poziom gry i nie dali rozegrać się przeciwnikom (4:1, 8:3). Każda kolejna udana akcja tylko nakręcała grę Fijałka i Bryla, a rywale radzili sobie coraz gorzej (12:6). Dobra gra reprezentantów Polski utrzymywała się do samego końca partii premierowej, w której Grzegorz Fijałek i Michał Bryl wygrali do 15.W pierwszych akcjach drugiego seta austriacka dwójka starała się utrzymywać blisko Polaków, ale udało jej się to tylko do pewnego momentu. Seria punktów Fijałka i Bryla dała im prowadzenie 7:4, a to znowu zaczęło rosnąć (9:5, 13:8). W żaden sposób Austriacy nie potrafili znaleźć sposobu na coraz skuteczniej grających reprezentantów Polski, sami natomiast spisywali się coraz słabiej. Ani przez moment przewaga biało-czerwonych nie była zagrożona, a kolejne punkty tylko ją podwyższały (19:12). W ostatnich akcjach to Polacy wiedli prym i zakończyli mecz bardzo udanym finiszem.

Huber/Dressler (AUT) – Fijałek/Bryl (POL) 0:2
(15:21, 12:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved