Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Fijałek i Bryl ponownie bez straty seta

Plażowe ME: Fijałek i Bryl ponownie bez straty seta

Kolejne zwycięstwo na swoim koncie zapisali Grzegorz Fijałek i Michał Bryl. Polacy pokonali reprezentantów Niemiec. Dzięki drugiemu triumfowi bez straty seta biało-czerwoni zajmują obecnie pierwsze miejsce w grupie G. O utrzymanie tej lokaty powalczą jutro z Łotyszami Smedinsem i Samoilovsem. Bez względu na wynik tego meczu Polacy awansowali do kolejnej rundy.

Wtorkowe spotkanie lepiej rozpoczęli Polacy, którzy szybko odskoczyli na trzy punkty (8:5). Biało-czerwoni górowali na siatce, Niemcy zupełnie nie radzili sobie z zatrzymaniem ich ataków. Pojedyncze zagrania Yannicka Harmsa na niewiele się zdały, dystans utrzymywał się. Dobrze atakował Grzegorz Fijałek. Bergmann/Harms nie potrafili skutecznie przeciwstawić się rozpędzającym się Polakom. Grzegorz Fijałek i Michał Bryl wygrali tego seta do 15.

Otwarcie drugiej odsłony było znacznie bardziej wyrównane. Gra toczyła się na styku, a żaden z duetów nie był w stanie zbudować wyraźnego prowadzenia. Dopiero z czasem Fijałek/Bryl zaczęli przeważać i na tablicy wyników pojawił się rezultat 13:10. W dalszej fazie seta sytuacja na boisku nie ulegała zmianie, to biało-czerwoni nadawali ton spotkaniu (16:12). Niemcy nie mieli jednak zamiaru odpuszczać. Nie pozwolili Polakom rozwinąć się tak jak w poprzedniej partii i z czasem zmniejszyli dystans do dwóch oczek (18:16). Kolejne akcje należały już do biało-czerwonych, którzy szybko mieli serię piłek meczowych. Chociaż pierwszą Niemcy obronili, w kolejnej akcji Polacy postawili kropkę nad i.