Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Fijałek i Bryl awansowali z drugiego miejsca

Plażowe ME: Fijałek i Bryl awansowali z drugiego miejsca

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl przegrali walkę o pierwsze miejsce w grupie G. Polacy ulegli łotewskiemu duetowi Smedins/Samoilovs 0:2 i ostatecznie z dwoma wygranymi i jedną porażką zajęli drugie miejsce. To oznacza, że w piątek podobnie jak Prudel i Szałankiewicz powalczą o awans do 1/8 finału plażowych mistrzostw Europy.

Zarówno Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, jak i Janis Smedins i Aleksandrs Samoilovs z Łotwy wygrali po dwa mecze w grupie G. Ich bezpośrednie starcie w czwartek było więc spotkaniem o pierwsze miejsce w grupie i awans do 1/8 finału. Łotysze już na samym początku wyszli na prowadzenie i utrzymywali niewielką przewagę. Polacy co chwilę zbliżali się do rywali, ale nie byli w stanie zniwelować strat – na przerwie technicznej biało-czerwoni znów przegrywali tylko jednym punktem (10:11). Po powrocie do gry Smedins i Samoilovs przyspieszyli i uciekli naszym siatkarzom. Łotysze popełniali o wiele mniej błędów i szybko wypracowali sobie kilkupunktową przewagę (13:17). Mimo starań naszych siatkarzy nie byli oni w stanie dogonić rywali i przegrali tę partię do 15.

Po wyrównanym początku drugiej partii znów Samoilovs i Smedins odskoczyli Polakom (6:8). Biało-czerwoni niemal stanęli i na przerwie technicznej mieli już pięć punktów straty do rywali (8:13). Po przerwie Łotysze nadal utrzymywali bezpieczną przewagę i pewnie dążyli do wygranej. Piłkę meczową mieli już przy stanie 20:15, ale Fijałek i Bryl nie chcieli się poddać. Zdobyli jeszcze trzy punkty, kolejną wymianę jednak już przegrywając. Tym samym to łotewska para awansowała do 1/8 finału, a nasi siatkarze powalczą w piątek o awans do tej fazy mistrzostw Europy, wychodząc z grupy z drugiego miejsca.