Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Druga porażka Fijałka i Bryla

Plażowe ME: Druga porażka Fijałka i Bryla

Druga z polskich par w rozgrywkach męskich plażowych mistrzostw Europy zakończyła zmagania grupowe z jedną wygraną i dwoma porażkami na koncie. Grzegorz Fijałek i Michał Bryl w trzecim starciu moskiewskiego turnieju mierzyli się z duetem gospodarzy Liamin/Myskiw. Podobnie jak w turnieju w Ostrawie obie pary stoczyły zacięty bój, który zakończył się w dwóch setach. Tym razem jednak zwycięsko wyszli z niego reprezentanci Rosji.

Pierwsza partia pokazała, że obie pary czeka ciężka potyczka, a wyrównana walka trwała długi czas. Co jakiś czas zmieniał się duet będący na prowadzeniu, ale tak naprawdę żaden nie był w stanie zbudować wyraźnego prowadzenia. Obie dwójki grały w pełni skupione i uważały, by nie stracić kontaktu punktowego z rywalami. Po długiej grze na jednym poziomie Rosjanie wykorzystali chwilę zawahania w poczynaniach biało-czerwonych, kończąc ważne akcje, zdobywając dzięki temu trzy punkty z rzędu, odskakując na 17:14. Mimo że Polacy wrócili do gry punkt za punkt w ostatnich chwilach seta pierwszego, to jednak gra toczyła się już przy przewadze przeciwników, którzy wygrali w nim do 18.

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl starali się narzucić swój rytm gry od początku kolejnej odsłony. Szło im całkiem nieźle, bowiem grając pod presją Rosjanie zaczęli grać mniej skutecznie (5:2). Liamin i Myskiw długo jednak nie pozwalali biało-czerwonym przewodzić grze, najpierw wyrównali po 10, a po przerwie technicznej dość szybko przejęli inicjatywę (14:12). Polska dwójka goniła w wynik, ale za każdym razem, gdy zbliżała się do przeciwników, ci znowu wygrywali kolejne akcje (19:17). Reprezentanci Rosji nie zmarnowali swojej szansy i niedługo później triumfowali w całym meczu.

Fijałek/Bryl (POL) – Liamin/Myskiw (RUS) 0:2
(18:21, 18:21)