Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Ćwierćfinały nie dla Polaków

Plażowe ME: Ćwierćfinały nie dla Polaków

fot. Aleksandra Twardowska

Dwa duety męskie nie zanotują sobotnich występów w Holandii do udanych. Pary Fijałek/Bryl i Kantor/Łosiak odpadły z rywalizacji w plażowych mistrzostwach Europy, które chylą się ku końcowi. Polskie duety przegrały swoje sobotnie spotkania, których stawką był awans do ćwierćfinałów. Dzień wcześniej na tym samym etapie z mistrzostw odpadła para Prudel/Szałankiewicz.

Trzy polskie pary, które znalazły się w najlepszej szesnastce mistrzostw Europy, zagrały w trzech różnych miastach. Duet Prudel/Szałankiewicz jeszcze w piątek zagrał w Hadze, natomiast sobotni mecz Kantora i Łosiaka rozegrano w Apeldoorn, a starcie Fijałka i Bryla w Utrechcie. Duet Kantor/Łosiak do tego etapu awansował dzięki wygraniu swojej grupy, w które odniósł trzy zwycięstwa. Grzegorz Fijałek i Michał Bryl w swoim zestawieniu zajęli drugą lokatę i musieli zagrać jeden mecz więcej. W „szesnastce” znaleźli się po tym, jak pokonali Turków.Najbliżej ćwierćfinału była para Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, która swoje ostatnie starcie zakończyła tie-breakiem. Biało-czerwoni całkiem nieźle weszli w mecz i w pierwszym secie spisywali się lepiej od rywali. Na tyle szło im dobrze, że wygrali partię premierową dość pewnie. Para gospodarzy nie odpuszczała jednak, lepiej spisując się w kolejnej odsłonie. Gdy Holendrzy złapali swój rytm gry, dużo ciężej grało się Polakom. To sprawiło, że miejscowi najpierw wygrali seta drugiego, a następnie zamknęli wygraną zarówno tie-breaka, jak i cały mecz.

Krócej trwało starcie Grzegorza Fijałka i Michała Bryla. Polska dwójka nie sprostała wymagającej dwójce z Hiszpanii – Herrera/Gavira. Biało-czerwoni mieli swoje szanse w tym meczu, jednak doświadczeni rywale potrafili trudne sytuacje zamienić na punkt dla siebie. Dwusetowy mecz trwał 37 minut.

Kantor/Łosiak POL [4] – Varenhorst/Bouter NED [9] 1:2
(21:15, 16:21, 10:15)
Herrera/Gavira ESP [8] – Fijałek/Bryl POL [10] 2:0
(21:19, 21:16)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved