Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Młodzi Norwegowie ze złotem, brąz dla Hiszpanów

Plażowe ME: Młodzi Norwegowie ze złotem, brąz dla Hiszpanów

fot. FIVB

W Holandii dobiegły końca plażowe mistrzostwa Europy. W meczu o brązowy medal po dwóch stronach siatki stanęli Hiszpanie oraz Rosjanie. Hiszpańska para lepiej poradziła sobie w premierowej odsłonie, jednak w kolejnej inicjatywa zdecydowanie należała do Rosjan i o wyniku całego spotkania decydował tie-break. W nim lepiej poradzili sobie Herrera/Gavira i to oni stanęli na ostatnim stopniu podium. W wielkim finale zagrali natomiast Norwegowie – Mol/Sørum oraz Łotysze Smedins/Samoilovs. Zdecydowanie z lepszej strony pokazali się młodzi siatkarze ze Skandynawii, wygrywając finał pewnie 2:0.

Mecz o brąz:Mecz o brąz rozpoczął się od wyrównanej walki i dopiero kontra Hiszpanów pozwoliła im się cieszyć z dwupunktowego prowadzenia. Rosjanom szybko udało się to zniwelować, jednak chwilę potem dobra gra blokiem duetu z południa (10:7). Blokiem odwdzięczył się również Konstantin Siemienow (12:13) i kiedy wydawało się, że gra ponownie się wyrówna, znów inicjatywę przejęli Hiszpanie (18:15), którzy świetnie spisywali się w defensywie, a premierową odsłonę zakończyli kolejnym blokiem.

Rosjanie o wiele lepiej zaczęli prezentować się w drugiej partii, w której po błędzie rywali prowadzili już 6:3. Problemy z przyjęciem Hiszpanów przekładały się na rezultat (4:10), a i na siatce lepiej radziła sobie rosyjska para (12:15). Nie zamierzała ona zwalniać tempa, po kolejnym kontrataku miała już prowadzenie 17:9, swojej inicjatywy już nie oddali, doprowadzając tym samym do tie-breaka.

Decydująca partia rozpoczęła od wyrównanej gry (4:4), a zdecydowanie najdłuższa akcja tego spotkania – zakończona kontrą Gaviry, dała Hiszpanom dwa oczka zaliczki (8:6). Jednak chwilę później blokiem popisał się Siemienow (9:9) i chociaż Herrera/Gavira znów odskoczyli, to ponownie rywale doprowadzili do remisu, a sprytnie uderzenie Ilji Leszukowa pozwoliło im mieć oczko więcej na swoim koncie (12:11). Sytuacja odwróciła się już kilka akcji później, bowiem blok dał Hiszpanom piłkę meczową (14:12), a całe spotkanie świetną kontrą skończył Herrera.

Herrera/Gavira ESP – Siemienow/Leszukow RUS 2:1
(21:17, 13:21, 12:15)


Finał:

Również finałowe starcie na początku przebiegało pod znakiem gry punkt za punkt, a jako pierwsi dwa oczka przewagi zapewnili sobie Łotysze. Chwilę potem role się odwróciły i po bloku młodych Norwegów to oni mogli cieszyć się z trzech oczek więcej na swoim koncie (13:10). Korzystny rezultat utrzymywał się po stronie skandynawskiej pary (17:14), która dobrze radziła sobie w bloku (19:14). Chociaż Łotysze obronili jeszcze setbola, to autowa kontra Janisa Smedinsa zakończyła premierową odsłonę.

Młodzi Norwegowie wcale nie zamierzali zwalniać tempa na początku drugiej części meczu (3:0), którym jednak nie udało się utrzymać wyraźnej przewagi (5:4). Swoją zaliczkę norweska para odzyskała po świetnej kontrze i dołożyła do tego asa serwisowego (8:4). Skuteczne i widowiskowe ataki pozwalały Norwegom na kontrolowanie wydarzeń na piasku (13:8), natomiast Łotysze mieli spore problemy ze swoją akcją (8:15). Jeszcze jedna świetna kontra powiększyła i tak już wyraźne prowadzenie Norwegów (19:11), którzy nie przedłużali zbytnio losów finału, kończąc go atakiem Andersa Mola (21:13).

Mo/Sørum NOR – Smedins/Samoilovs LAT 2:0
(21:17, 21:13)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved