Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Nie będzie medalu, Kantor/Łosiak wycofani z powodu kontuzji

Plażowe ME: Nie będzie medalu, Kantor/Łosiak wycofani z powodu kontuzji

fot. CEV

Zupełnie inaczej miał rozwinąć się dzień w Moskwie, gdzie końca dobiegają plażowe mistrzostwa Europy. W zawodach pozostały do rozegrania ostatnie mecze w turnieju siatkarzy, ostatnie – te najważniejsze. W nich ogromne szanse na kolejny medal w karierze mieli Polacy Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, niestety kontuzja tego pierwszego pokrzyżowała wszystkie plany.

W sobotę wszyscy cieszyli się z wielkiego sukcesu Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek, które zdobyły wicemistrzostwo Europy, oczekując również niedzielnej potyczki Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka. W pierwszym półfinale, w którym polska dwójka walczyła z Norwegami Mol/Sorum wszystko szło bardzo dobrze. Biało-czerwoni wygrali pierwszego seta, a w drugim wyszli właśnie na prowadzenie 16:15… Wtedy jednak wszystko się posypało. Piotr Kantor po wykonaniu zagrywki źle wylądował, lewa noga wygięła się nienaturalnie w kostce i kontynuacja gry stała pod wielkim znakiem zapytania. Od początku wiadomo było, że uraz jest poważny, ale blokujący polskiego duetu zawziął się w sobie i mimo bólu wrócił do gry. Niestety, Norwegowie takiej szansy nie wypuścili z rąk i wykorzystali sytuację mocno osłabionych Polaków.Ci próbowali jeszcze taktycznie podejść przeciwników, jednak im dłużej trwał mecz, tym coraz pewniej grali przeciwnicy, a zapał biało-czerwonych był coraz mniejszy. Młoda norweska para wygrała spotkanie, awansowała do finału, ale okazało się, że to nie koniec złych wiadomości. Uraz Piotra Kantora okazał się na tyle poważny, że reprezentanci Polski zmuszeni byli wycofać się z mistrzostw Europy, żegnając się tym samym z szansą na medal w tych rozgrywkach.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak mogą mówić o ogromnym pechu w tym roku, jeśli chodzi o kontuzje. W pierwszej części sezonu, urazu nabawił się Bartosz Łosiak, a polska dwójka musiała wycofać się z decydujących meczów w brazylijskim World Tourze, a broniący polskiej pary na długi czas wyłączony był z gry. Łosiak nie zagrał w World Tourze w Warszawie, ale zdołał wrócić na mistrzostwa świata. Mimo to po dłuższej przerwie, polski duet nie zawojował tej imprezy.

Dość poważnie zrobiło się również w ćwierćfinale moskiewskich mistrzostw Europy, gdy Piotr Kantor w trakcie przyjęcia piłki uderzył mocno dłonią w swojego partnera. Mimo że uraz sprawił mu sporo problemów, biało-czerwoni dokończyli mecz, a co najważniejsze wygrali go i awansowali do strefy medalowej. Niedzielna kontuzja przekreśliła już jednak szanse na medal Kantora i Łosiaka. To nie jedyny „polski” uraz w tych mistrzostwach. Wcześniej ze względu na kontuję Grzegorza Fijałka z zawodów wycofać musiała się para Fijałek/Bryl, a również była już blisko strefy medalowej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved