Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Plażowe AMŚ: Polacy zwycięscy w pierwszych meczach

Plażowe AMŚ: Polacy zwycięscy w pierwszych meczach

fot. CEV

Dwie polskie pary – Maciej Kosiak i Maciej Rudol oraz Michał Bryl i Kacper Kujawiak – wystartowały w akademickich mistrzostwach świata w siatkówce plażowej, które odbywają się w Estonii. Polacy udanie rozpoczęli rozgrywki i w pierwszych meczach grupowych odnieśli pewne i szybkie zwycięstwa. Przed nimi kolejne spotkania, po jednym zagrają jeszcze dziś wieczorem. W czwartek zakończą natomiast tę fazę mistrzostw.

Reprezentanci Polski są jednymi z faworytów do końcowego triumfu w zawodach, nic więc dziwnego, że rozgrywki rozpoczęli tak udanie. Pierwsi na boiska w Estonii wybiegli Maciej Kosiak i Maciej Rudol. Wyższość polskiej dwójki w żadnym momencie spotkania nie podlegała dyskusji, a biało-czerwoni spokojnie kontrolowali przebieg dwusetowego starcia. Cypryjska dwójka nie miała żadnych szans, a mecz trwał zaledwie 27 minut.Jeszcze łatwiej i szybciej z przeciwnikami z Japonii poradzili sobie Michał Bryl i Kacper Kujawiak. Japończycy Shindo/Enomoto prezentowali siatkówkę o przynajmniej dwa poziomy gorszą od pary polskiej, a starcie było jedynie treningiem dla biało-czerwonych. Przeciwnicy w całym spotkaniu zdobyli zaledwie 11 punktów, z czego większość po błędach reprezentantów Polski.

W drugiej serii spotkań Maciej Kosiak i Maciej Rudol zmierzyli się z niemiecką parą Harms/Schneider. Rywale zaskoczyli naszych zawodników w pierwszym secie, wygrywając do 17. W drugiej partii biało-czerwoni zagrali już o wiele lepiej i doprowadzili do wyrównania. W tie-breaku przewaga reprezentantów Polski była już wyraźna. Wygrali 15:9 i zanotowali na swoim koncie drugie zwycięstwo grupowe.

Michał Bryl i Kacper Kujawiak w swoim drugim spotkaniu walczyli z rywalami z Chin. Jak się szybko okazało, przeciwnicy nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z biało-czerwonymi. Polacy rozbili rywali w pierwszym secie… 21:6. W drugiej partii Chińczycy zdobyli wprawdzie dwa razy więcej punktów, ale znów wysoko ulegli naszym siatkarzom do 12. Polacy mają już dwie wygrane w grupie i dużą szanse na pierwsze miejsce i awans bezpośrednio do II rundy pucharowej turnieju.

Kosiak/Rudol POL [3] – Savvidis/Rudenko CYP [30] 2:0
(21:10, 21:11)
Bryl/Kujawiak POL [6] – Shindo/Enomoto JPN [27] 2:0
(21:7, 21:4)

Kosiak/Rudol POL [3] – Harms/Schneider GER [19] 2:0
(17:21, 21:18, 15:9)
Bryl/Kujawiak POL [6] – Feng/Huang CHN [22] 2:0
(21:6, 21:12)

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved