Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Plażowe AMŚ: Polacy bez porażki w fazie grupowej

Plażowe AMŚ: Polacy bez porażki w fazie grupowej

Zarówno Michał Bryl i Kacper Kujawiak, jak i Maciej Kosiak oraz Maciej Rudol zakończyli fazę grupową akademickich mistrzostw świata w siatkówce plażowej bez porażki, wygrywając swoje grupy. Dodatkowo Bryl/Kujawiak w Estonii nie przegrali do tej pory nawet seta. Oba zespoły rozpoczną kolejną fazę od drugiej rundy.

Michał Bryl i Kacper Kujawiak w ostatnim starciu w grupie F wygrali 2:0 z francuskim duetem Di Gianotmmaso/Thiercy. Francuzi postawili Polakom poprzeczkę znacznie wyżej niż ich wcześniejsi przeciwnicy – Japończycy oraz Chińczycy. Był to najbardziej zacięty pojedynek, jaki biało-czerwoni stoczyli do tej pory na mistrzostwach, na piasku spędzili niemal tyle czasu, co w dwóch poprzednich meczach łącznie. Oba sety nasi reprezentanci wygrali dopiero po ciekawej walce na przewagi. W pierwszym z nich Bryl/Kujawiak triumfowali 22:20. Jeszcze więcej walki było w drugiej partii, którą biało-czerwoni zapisali na swoim koncie dopiero przy stanie 23:21. Bryl/Kujawiak zakończyli fazę grupową na pierwszym miejscu. Co ciekawe, wszystkie mecze grupy F kończyły się wynikiem 2:0.

Znacznie łatwiejszego przeciwnika na zakończenie tej części mistrzostw mieli Maciej Kosiak i Maciej Rudol, którym przyszło zmierzyć się z angielską parą Gracia-Kidd/Poole. Polacy w żadnym z setów nie dali przeciwnikom najmniejszych szans. Biało-czerwoni kontrolowali przebieg gry i wygrali w dwóch setach odpowiednio do 12 i 10. Tym samym z sześcioma punktami na koncie wygrali grupę C, wyprzedzając o jedno oczko niemiecki duet Harms/Schneider.

Bryl/Kujawiak POL [6] – Di Giantommaso/Thiercy FRA [11] 2:0
(22:20, 23:21)

Kosiak/Rudol POL [3] – Garcia-Kidd/Poole ENG [14] 2:0
(21:12, 21:10)

Dzięki temu, że oba polskie duety wygrały swoje grupy, fazę pucharową rozpoczną w piątek od drugiej rundy. Bryl i Kujawiak zmierzą się w niej ze zwycięzcą meczu Niemców Harmsa i Schneidera ze słowackim duetem Tomazin/Drobnic. Reprezentanci Niemiec byli przeciwnikami drugiej polskiej pary w fazie grupowej. Kosiak i Rudol czekają na wygranego z pojedynku pomiędzy norweskim duetem Bergerud/Solhaug a parą gospodarzy – Korotkov/Ennemuist.