Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plaża Open: Ogromne zainteresowanie turniejem w Łodzi

Plaża Open: Ogromne zainteresowanie turniejem w Łodzi

Zakończył się kolejny turniej z cyklu Plaża Open. Tym razem najlepszych siatkarzy i siatkarki plażowe w kraju gościła łódzka Manufaktura… ale także Stawy Jana. Wśród mężczyzn triumfowali Marcin Ociepski i Piotr Łukasik, powtarzając swój wynik z Gdańska, zaś swoją dominację wśród pań potwierdziły Katarzyna Kociołek i Martyna Wardak.

Marcin Ociepski i Piotr Łukasik musieli przejść dość długą drogę do finału. Już w drugiej rundzie dotychczasowi liderzy rankingu, Bartłomiej Kiernoz i Bartek Malec, sprawili, że duet Ociepski/Łukasik trafił na prawą stronę turniejowej drabinki (18:21, 16:21). Również Michał Kądzioła i Michał Makowski odnieśli w tej fazie turnieju ważne zwycięstwo, pokonując Romana i Adama Andrysów (21:17, 21:18). Podobnych nerwów oszczędził sobie Wojciech Włodarczyk grający w parze z Kamilem Kwasowskim, którzy po arcyciekawym meczu i trzech wyrównanych setach okazali się lepsi od duetu Kiernoz/Malec, awansując bez porażki do półfinału (23:25, 21:19, 15:12). Z takim samym dorobkiem do „czwórki” awansowali Bartłomiej Dzikowicz i Adam Parcej. Spotkania półfinałowe turnieju mężczyzn zostały rozegrane w niedzielę wczesnym porankiem na Stawach Jana. Te okazały się jednak wyjątkowo jednostronne, w finale zasłużenie zameldowali się zarówno Dzikowicz i Parcej, jak i dwójka Łukasik/Ociepski, która odniosła bardzo efektowne zwycięstwo nad Włodarczykiem i Kwasowskim (21:18, 21:9). Dużo emocji dostarczyli kibicom zgromadzonym na rynku Manufaktury siatkarze walczący o brązowy medal. Bracia Andrys po długim boju zdołali wygrać pierwszego seta, w drugiej odsłonie mniej błędów popełnili Włodarczyk z Kwasowskim, do nich należała także końcówka tie-breaka i drugi raz z rzędu to właśnie ta para stanęła na najniższym stopniu podium. Niespodziewany obrót spraw przybrały natomiast wydarzenia spotkania finałowego. Piotr Łukasik i Marcin Ociepski nie dali żadnych szans faworyzowanym rywalom (21:12, 21:7). – Po ostatnim gwizdku nie wierzyliśmy z Marcinem w to, co się przed chwilą wydarzyło. Jeszcze nigdy nie zagraliśmy tak dobrego pojedynku –  powiedział po zakończeniu zmagań Piotr Łukasik.

Klasyfikacja końcowa turnieju mężczyzn:

1. Piotr Łukasik/Marcin Ociepski

2. Bartłomiej Dzikowicz/Adam Parcej

3. Wojciech Włodarczyk/Kamil Kwasowski

4. Roman Andrys/Adam Andrys

Turniej główny kobiet rozpoczął się w sobotę na Stawach Jana. Klaudia Świstek i Paulina Biranowska w drugiej rundzie zawodów wyeliminowały z turnieju zawodniczki łódzkiego SMS-u i świeżo upieczone brązowe medalistki mistrzostw Polski juniorek. Kinga Legieta i Marta Kosobucka wygrały pierwszego seta, później o wszystkim decydowały detale, ale rewelacyjna gra w obronie rywalek i doświadczenie w końcu przesądziły o wyniku meczu (21:18, 19:21, 8:15). W półfinale bez porażki zameldowały się, zgodnie z przewidywaniami kibiców, Katarzyna Kociołek i Martyna Wardak, pozostawiając w pokonanym polu Magdalenę Saad i Dominikę Horbacz (13:21, 13:21). Dużo więcej dramaturgii miał drugi ćwierćfinał. Sandra Szychowska wraz z Magdaleną Rapacz-Matras stoczyły trzysetowy bój z reprezentującą barwy ŁKS-u Agnieszką Wołoszyn i Aleksandrą Zdon (17:21, 23:21, 11:15). Ostatecznie to te drugie uzyskały bezpośredni awans do półfinału. Do „czwórki” Szychowska i Rapacz-Matras dołączyły dopiero w niedzielę rano, wracając z dalekiej podróży w starciu z Martyną Kłodą i Moniką Gorzką (16:21, 24:22, 15:12). Z kolei duet Saad/Horbacz do strefy medalowej dołączył po zwycięstwie nad Świstek i Biranowską (21:17, 21:10). Po półfinałach, które przeszły nieco „bez historii”, ogromną wolą walki nagrodzoną zdobyciem brązowego medalu w tzw. małym finale wykazały się Wołoszyn i Zdon, po raz kolejny kończąc turniej Plaży Open na podium. Różnica wzrostu i ogrania na arenie międzynarodowej kazała wskazywać Katarzynę Kociołek i Martynę Wardak jako zdecydowane faworytki rywalizacji finałowej. Choć Magdalena Saad i Dominika Horbacz w drugim secie podjęły rękawice, to ostatecznie obyło się bez niespodzianki (21:11, 21:17).