Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plaża Gotyku: Grand Prix Polski czas zacząć

Plaża Gotyku: Grand Prix Polski czas zacząć

fot. Dariusz Nowocień

Dziewiąta edycja Bella Plaży Gotyku Toruń 2018 wchodzi w decydującą fazę, a przed nami cztery intensywne dni zmagań. W gotyckim wydarzeniu do rozegrania pozostał ostatni, najważniejszy turniej – Grand Prix Polski. W czwartek do rywalizacji w eliminacjach przystąpią pary siatkarek, natomiast w piątek swoje zmagania rozpoczną mężczyźni.

W tegorocznej edycji Bella Plaży Gotyku, będącej głównym sprawdzianem przed przyszłorocznymi finałami mistrzostw Polski, do turnieju kobiet zgłosiła się rekordowa liczba 35 par siatkarek. W czwartek 27 duetów powalczy o osiem miejsc w turnieju głównym Grand Prix Polski kobiet. Siedem najlepszych rankingowo par oraz team z dziką kartą swoje zmagania rozpoczną w piątek, gdy ruszą główne rozgrywki.To już pewne, że w toruńskim turnieju zagra czołówka krajowych par plażowych. Swój udział w Grand Prix Polski zgłosił duet Agata Wawrzyńczyk i Magdalena Saad, który wygrał ostatni turniej w Kozienicach i toruńskie zmagania rozpocznie w piątek – od turnieju głównego. Z dziką kartą w tym roku zagra para Magdalena Szczytowicz/Michalina Tokarska. Nie zabraknie też duetów ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale, a także młodych teamów kadrowych. Rozstawiona z „jedynką” będzie dwójka Orlen Teamu, Marta Łodej i Marta Duda. W Grand Prix Polski zagra też m.in. duet Patrycja Jundziłł i Julia Gruszczyńska, który do Torunia przyjechał praktycznie od razu z austriackiego Baden, gdzie zajął piątą lokatę i wywalczył awans do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, które w tym roku w październiku odbędą się w Argentynie. Po raz kolejny w tym roku na gotyckim piasku zagra kilka duetów, które wzięły udział w młodzieżowych zawodach z ubiegłego tygodnia. Do eliminacji przystąpią m.in. Klaudia Prządka i Weronika Antczak – siatkarki, które wygrały, otwierający Bella Plażę Gotyku Toruń 2018, Ogólnopolski Turniej Juniorów i Juniorek, a także ich rywalki z finału zmagań – Magdalena Orlicka i Aleksandra Czyjak.

Wszystko jest przygotowane perfekcyjnie i czeka na najlepsze siatkarki plażowe w kraju, a od piątku także na siatkarzy. To będzie na pewno niezapomniany turniej. Cieszy nas to, że rozgrywki cieszą się takim zainteresowaniem wśród zawodniczek i zawodników. Bardzo miło zaskoczyła nas liczba par kobiecych, bo zgłoszonych jest 35 duetów. Mamy w tym roku rekord, więc zapowiada się naprawdę ciekawy turniej – mówi Piotr Kaczmarek. Poziom naszej krajowej siatkówki plażowej w ostatnim czasie rośnie, co zapewnia ciekawe widowisko sportowe. Dlatego zapraszamy wszystkich kibiców do odwiedzenia Rynku Nowomiejskiego, gdzie są dwie główne areny zawodów, ale także na boiska znajdujące się na terenie Zespołu Szkół Nr 10 – dodaje dyrektor Bella Plaży Gotyku Toruń 2018.

Rozgrywki eliminacyjne Grand Prix Polski toczyć się będą w czwartek od około godziny 9:00 do wieczora. Na godzinę 18:00 zaplanowano BELLA HAPPY KIDS CAMP – akademię siatkówki plażowej dla dzieci.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved