Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Plany reprezentacji kobiet na 2017 rok

Plany reprezentacji kobiet na 2017 rok

fot. FIVB

Nasze panie rozpoczną sezon bardzo wcześnie, już w maju (23-28 maja). Polska, a dokładnie Warszawa, będzie areną turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata 2018. Imprezą docelową, kończącą sezon, będą mistrzostwa Starego Kontynentu, których gospodarzami są Azerbejdżan i Gruzja (20 września – 1 października).

Nasze panie rozpoczną sezon bardzo wcześnie, już w maju (23-28 maja). Polska, a dokładnie Warszawa, będzie areną turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata 2018. Dla biało-czerwonych najgroźniejsze wydają się wicemistrzynie olimpijskie – Serbki. W Polsce zobaczymy także ekipy Cypru, Czech, Islandii i Słowacji. Trzeba także zachować czujność w pojedynkach z sąsiadami z południa. Bezpośredni awans uzyska zwycięzca warszawskiego turnieju, a drugi zespół otrzyma jedną szansę w turnieju zaplanowanym w sierpniu (22-27 sierpnia).Nie jest wykluczone, że kolejnym przetarciem w sezonie 2017 dla reprezentacji żeńskiej będzie uznany turniej w szwajcarskim Montreaux (6-11 czerwca). Polski Związek Piłki Siatkowej otrzymał stosowną akceptację organizatora, a w styczniu ma otrzymać oficjalne zaproszenie.

Lipiec będzie stał pod znakiem gry w II dywizji World Grand Prix. Polki w pierwszym turnieju w Argentynie wystąpią przeciw gospodarzowi oraz Kanadzie i Chorwacji (7-9 lipca). Tydzień później (14-16 lipca) nasz zespół zagra na własnym terytorium przeciwko Korei, Argentynie i Peru. Na finiszu rundy eliminacyjnej ekipa Jacka Nawrockiego poleci na kolejny kontynent, tym razem do Azji, a konkretnie do Korei, gdzie oprócz drużyny Korei wystąpią także Czechy i Kazachstan (21-23 lipca). Spory wysiłek czeka więc odmłodzoną kadrę kobiet. Jeśli jednak wszystko pójdzie pomyślnie, to Polki w ostatni weekend lipca zagrają w Final Four (28-30 lipca) w Czechach.

Imprezą docelową, kończącą sezon, będą mistrzostwa Starego Kontynentu, których gospodarzami są Azerbejdżan i Gruzja (20 września – 1 października). Drużyna Jacka Nawrockiego zagra w Baku, a w grupie A za rywalki będzie mieć Azerbejdżan, Węgry i Niemcy. Szanse na wyjście z grupy są spore. Naturalnie najlepiej z pierwszego miejsca, by uniknąć barażu i od razu zagrać w ćwierćfinale, tym bardziej że w następnej rundzie na biało-czerwone czekają zespoły grupy C: Rosja, Turcja, Bułgaria i Ukraina.

Na początku roku poznamy decyzje Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV) dotyczące formuły i składu Ligi Europejskiej w roku 2017 (9 czerwca – 9 lipca). Otwartą pozostaje też kwestia gry naszych reprezentacji na uniwersjadzie (19-30 sierpnia, Tai Pei).

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-01-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved