Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Plamen Konstantinow: Tym razem to my byliśmy krok przed nimi

Plamen Konstantinow: Tym razem to my byliśmy krok przed nimi

fot. Katarzyna Antczak

W najważniejszym meczu w grupie C, który decydował o końcowym układzie tabeli, reprezentacja Bułgarii okazała się lepsza od Słowenii, nie oddając wicemistrzom Europy nawet seta. – Najważniejszy był drugi set. I to on pokazał, że byliśmy w tym spotkaniu lepsi. Utrzymaliśmy koncentrację pod koniec tej partii. Pokazaliśmy, że tym razem to my byliśmy krok przed nimi – skomentował wygraną swoich podopiecznych Plamen Konstantinow.

 Pojedynek pomiędzy Słowenią i Bułgarią decydował o ostatecznej kolejności w grupie C. W spotkaniu zdecydowanie lepsi okazali się gracze bułgarscy. – Graliśmy ze Słowenią, która na przestrzeni ostatnich dwóch, trzech lat prezentowała się bardzo dobrze. To było dla nas ważne, bo chcieliśmy się sprawdzić właśnie z zespołem na takim poziomie – wyjaśnił Plamen Konstantinow.Jestem zadowolony z wyniku i myślę, że to był po prostu nasz dzień, a nie ich. Nasza taktyka również była dobra, zrealizowaliśmy prawie wszystko to, co zakładaliśmy przed spotkaniem. Widać to było przede wszystkim w różnicy bloków, czytaliśmy ich rozgrywających. W pewnych momentach wywieraliśmy na nich presję także w polu zagrywki i Słoweńcy nie byli w stanie grać swojej siatkówki – podsumował szkoleniowiec Bułgarów. Jego zespół na przestrzeni całego meczu postawił 12 punktowych bloków, a w polu zagrywki zapunktował 7 razy.

Chociaż reprezentacja Bułgarii spotkanie wygrała w trzech setach, to w drugiej odsłonie swoje szanse mieli Słoweńcy. Wicemistrzowie Europy mieli nawet w górze piłki setowe, jednak po grze na przewagi ostatecznie triumfowali podopieczni trenera Konstantinowa.Najważniejszy był drugi set. I to on pokazał, że byliśmy w tym spotkaniu lepsi. Utrzymaliśmy koncentrację pod koniec tej partii. Pokazaliśmy, że tym razem to my byliśmy krok przed nimi – oznajmił szkoleniowiec Bułgarii. Jego zespół zajął ostatecznie w grupie C drugie miejsce i w barażach zagra z kadrą Finlandii. Udział w barażach oznacza także, że Bułgarów czekają dwa spotkania dzień po dniu. – Jesteśmy gotowi fizycznie do rozegrania dwóch meczów. Problemem może być nasza koncentracja i nasza mentalność – zapowiedział Plamen Konstantinow.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved