Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Plamen Konstantinow: To my musieliśmy wygrać ten mecz

Plamen Konstantinow: To my musieliśmy wygrać ten mecz

Faworytem pojedynku pomiędzy Bułgarią a Hiszpanią z pewnością była ta pierwsza drużyna. Chociaż reprezentacja Bułgarii pokonała rywali 3:0, to nie ustrzegła się nerwowych momentów. –  Jestem zadowolony z wyniku, ale myślę, że mój zespół pokazał w tym meczu dwie twarze. Pokazaliśmy jedną dobrą – do połowy drugiego seta. Potem – jak to przeważnie bywa, kiedy wszystko idzie tak, jak powinno – przychodzi taki moment w meczu, kiedy wszystko się zmienia – mówił po spotkaniu trener zwycięskiej ekipy, Plamen Konstantinow.

W premierowej odsłonie starcia z Hiszpanią przewaga Bułgarów nie podlegała żadnym wątpliwościom, podobnie zresztą jak przez pierwszą część kolejnej partii. – Jestem zadowolony z wyniku, ale myślę, że mój zespół pokazał w tym meczu dwie twarze. Pokazaliśmy jedną dobrą – do połowy drugiego seta. Potem – jak to przeważnie bywa, kiedy wszystko idzie tak, jak powinno – przychodzi taki moment w meczu, kiedy wszystko się zmienia. W połowie drugiej partii byliśmy przekonani, że już jest po meczu, ale musieliśmy się pozostać skoncentrowani aż do końca tej odsłony, podobnie zresztą jak i od początku kolejnej partii – stwierdził otwarcie po zwycięstwie trener bułgarskiego teamu, Plamen Konstantinow. W drugim secie to Hiszpanie mieli w górze piłki setowe, których nie udało im się wykorzystać. – Cieszę się jednak z tego, że nie pozwoliliśmy rywalom na odwrócenie losów spotkania. To było ważne, bo Hiszpanie to nie jest słaby zespół, a dodatkowo nie mieli nic do stracenia. To my musieliśmy wygrać ten mecz. Takie spotkania nigdy nie są łatwe. Jestem zadowolony z rezultatu, który prawdopodobnie da nam awans do dalszej części turnieju. To było dla nas ważne i teraz pozostaje nam walka o drugie miejsce w grupie – skomentował szkoleniowiec Bułgarów.

ME: Bułgaria – Hiszpania (galeria)

Decydujący o ostatecznym kształcie tabeli grupy C będzie poniedziałkowy pojedynek właśnie Bułgarów oraz Słowenii. – Słowenia to zespół, który na przestrzeni ostatnich dwóch lat zrobił ogromny progres. Być może dwa lata temu w Sofii niektórzy nie docenili tej reprezentacji, ale teraz już tak nie będzie. Wszyscy będą ją traktować poważnie. Zdajemy sobie sprawę, że to będzie trudny rywal. W mojej opinii w mistrzostwach Europy nie ma już łatwych spotkań. Jeśli nie dasz z siebie maksa, to możesz przegrać każdy mecz – mówił Plamen Konstantinow, którego zdaniem właśnie pojedynki z wymagającym przeciwnikiem pomagają podnosić poziom drużyny. – Potrzebne nam są spotkania z dobrymi rywalami, bo tylko tak zespół może się rozwijać. Mecze z trudnymi rywalami to świetne doświadczenie dla każdej drużyny – podkreślił selekcjoner reprezentacji Bułgarii.

Na co stać biało-czerwonych w mistrzostwach Europy?