Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Plamen Konstantinow: To był najlepszy możliwy początek

Plamen Konstantinow: To był najlepszy możliwy początek

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Wyciągnęliśmy maksimum z tego meczu, jeśli chodzi o rezultat, ale do kolejnego naszego meczu powinniśmy przygotować się lepiej – mówił po wygranej z Finlandią na inaugurację mistrzostw świata Plamen Konstantinow, trener Bułgarów. – Mamy sporo czasu, by dobrze przygotować się do kolejnych spotkań – przyznał fiński szkoleniowiec, Tuomas Sammelvuo.

W pierwszym meczu grupy D w Warnie reprezentacja Bułgarii w niedzielę w trzech setach pokonała Finlandię. – To był najlepszy możliwy początek. Wyciągnęliśmy maksimum z tego meczu, jeśli chodzi o rezultat, ale do kolejnego naszego meczu powinniśmy przygotować się lepiej, zwłaszcza w grze na siatce. Drużyna Finlandii nie ryzykowała zbyt dużo. Wyglądało, jakby wolała grać długie wymiany, ale większość z nich wytrzymywaliśmy i ostatecznie wygrywaliśmy – mówił po meczu trener gospodarzy, Plamen Konstantinow.– Oczywiście to nie był łatwy mecz. Udało nam się utrzymać dyscyplinę taktyczną do końca spotkania i to było kluczowe dla ostatecznego rezultatu. Jesteśmy zadowoleni, że rozpoczęliśmy turniej w najlepszy możliwy sposób bez straty seta. To wielka przyjemność grać u siebie w domu przed taką niesamowitą publicznością – dodał Nikołaj Uczikow.

Dla Finów porażka nie oznacza jeszcze tragedii, przed nimi cztery kolejne spotkania, w tym z reprezentacją Polski. – Graliśmy, walczyliśmy, Bułgaria na przykład tylko raz nas zablokowała, ale ostatecznie przegraliśmy. Nasz przeciwnik miał lepszą zagrywkę i przyjęcie, co było kluczowe w tym meczu. Teraz chcemy normalnie się przygotować do następnego meczu, zwracając uwagę na naszą formę fizyczną. Mamy sporo czasu, by dobrze przygotować się do kolejnych spotkań – przyznał fiński szkoleniowiec, Tuomas Sammelvuo.

Przede wszystkim Bułgaria jest dziś wielkim faworytem. Walczyliśmy dzielnie, wprawdzie przegraliśmy 0:3, ale sądzę, że był to wyrównany mecz. Kilka kontrataków, kilka dobrych zagrywek zmieniło mecz. Teraz czekamy na Kubę, która będzie naszym kolejnym przeciwnikiem. To również niezły zespół. Mamy cztery dni na przygotowanie się do tego spotkania i pokazanie lepszej gry – mówił dobrze znany w Polsce kapitan reprezentacji Finlandii, Eemi Tervaportti.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved