Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Plamen Konstantinow: Polski zespół jest bardzo silny

fot. FIVB

– Nie ma wątpliwości, że polski zespół jest bardzo silny, ale jako gospodarze mamy szansę go pokonać. Nic nie jest jeszcze przesądzone – ocenił szkoleniowiec reprezentacji Bułgarii, Plamen Konstantinow.

Siatkarze reprezentacji Bułgarii szybko zrehabilitowali się za porażkę z Iranem. W kolejnym meczu fazy grupowej rozprawili się z Kubańczykami, nie oddając im nawet seta. A dzięki temu wciąż mają szansę na wyjście do dalszej fazy turnieju z wysokiej pozycji. – Najważniejsze było to, że wszystkie sety udało nam się zagrać w odpowiednim rytmie, nie tracąc przy tym wysokiego poziomu gry. Moi zawodnicy są maksymalnie zmotywowani, by osiągnąć jak najlepszy wynik w tej rundzie – podkreślił Plamen Konstantinow, trener współgospodarza mistrzostw świata, któremu w grupie D do rozegrania pozostał jeszcze tylko pojedynek z biało-czerwonymi. – Nie ma wątpliwości, że polski zespół jest bardzo silny, ale jako gospodarze mamy szansę go pokonać. Nic nie jest jeszcze przesądzone – ocenił szkoleniowiec reprezentacji Bułgarii.Tym razem do sukcesu współgospodarzy mistrzostw poprowadził Nikołaj Uczikow, który zapisał na swoim koncie 17 punktów i pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. – Mam nadzieję, że w kolejnych meczach będę mógł grać jeszcze lepiej. Czasami gra się świetnie, ale potem nic nie wychodzi. Tym razem byłem w dobrej formie. Poza tym zespół był bardzo zmotywowany. Stawiliśmy czoła bardzo niebezpiecznemu przeciwnikowi. Byliśmy spokojni mentalnie, a mecz potoczył się w najlepszy dla nas sposób – powiedział atakujący reprezentacji Bułgarii, która na razie ma na koncie tylko jedną porażkę (z Iranem), przez co wciąż jest w grze o dobry wynik.

W odmiennych nastrojach byli Kubańczycy, którzy wprawdzie mają jeszcze do rozegrania mecze w fazie grupowej, ale już wiadomo, że nie znajdą się w kolejnej rundzie. Niepowodzenie w starciu ze współgospodarzami turnieju sprawiło, że wciąż są bez wygranej. Chyba nie jest to jednak dla nich wielkie zaskoczenie, za to ich trener był pod wrażeniem atmosfery na trybunach w trakcie starcia z Bułgarami. – Przede wszystkim chciałbym pogratulować bułgarskiemu zespołowi takich fanów – powiedział Niclas Coffigny, który nie rozwodził się zbyt długo na temat samego spotkania. – Ten mecz był dla nas bardzo przydatny w kontekście zdobywania doświadczenia. Moi zawodnicy mają jeszcze sporo rzeczy do nauczenia się, ale jestem przekonany, że dają z siebie sto procent, żeby poprawić swoje umiejętności. Tym razem jednak Bułgarzy udowodnili, że są bardzo trudnym przeciwnikiem – dodał szkoleniowiec reprezentacji Kuby.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved