Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Plamen Konstantinow: Chemia w zespole była naszą siłą

Plamen Konstantinow: Chemia w zespole była naszą siłą

fot. Katarzyna Antczak

W Rosji, podobnie jak w zdecydowanej większości lig, zdecydowano o zakończeniu sezonu. Mistrzem został zwycięzca fazy zasadniczej – Lokomotiw Nowosybirsk. – Rozgrywki toczą się cały rok, przez dług czas zespoły muszą pokazać stabilny poziom, żeby wygrać. To nie jest łatwe. Teraz Lokomotiw po raz pierwszy w historii wygrał rundę zasadniczą i myślę, że zasłużyliśmy na ten tytuł, zaprezentowaliśmy się najbardziej stabilnie na tle pozostałych drużyn – ocenił w rozmowie z oficjalną stroną klubową trener ekipy z Nowosybirska, Plamen Konstantinow. 

W poprzednim sezonie Lokomotiw Nowosybirsk zakończył rozgrywki Superligi na 5. miejscu. Teraz siatkarze tego klubu spisali się o wiele lepiej i praktycznie przez całe rozgrywki plasowali się na pierwszym miejscu w tabeli. – Wykonaliśmy dobrą robotę w okienku transferowym. Zakontraktowaliśmy właściwych zawodników na pozycjach, które wcześniej były dla nas problematyczne i wzmocniliśmy się. Nowi zawodnicy dali to, czego nam brakowało, a to miało wpływ na wyniki. Na to złożyła się chemia między zawodnikami. To była siła Lokomotiwu – ocenił Plamen Konstantinow. Jego zespół miał być organizatorem Final Six, który miał wyłonić mistrza Rosji. Ostatecznie jednak władze zdecydowały się zakończyć rozgrywki w związku z epidemią. – Myślę, że na tę decyzję miały wpływ informacje o Earvinie Nagpecie. Nawet jeśli federacja chciała kontynuować rozgrywki, musiała zareagować i zakończyć rozgrywki. Gdyby nie to, że Ngapeth nie zachorował na COVID-19, być może byłaby szansa, żeby doprowadzić ligę do końca. Uważam, że decyzja o zakończeniu ligi była logiczna, nie było innego wyboru. Myślę, że decyzja o przełożeniu igrzysk olimpijskich była właściwa. Trudno byłoby przygotować zespoły. Dodatkowo igrzyska przyciągają ogromną liczbę widzów. Kto teraz chciałby udać się do Azji, gdzie cała pandemia się zaczęła? – ocenił szczerze szkoleniowiec ekipy z Nowosybirska.Chociaż wszędzie czuć niedosyt z powodu przedwcześnie zakończonych rozgrywek, to jednak w Rosji rozegrano całą fazę zasadniczą. – Sezon nie skończył się tak, jakbyśmy chcieli. Cały rok walczyliśmy, żeby grać przed naszymi kibicami. Chcieliśmy skończyć rozgrywki w w naszej hali. Przygotowywaliśmy się do najważniejszej części sezonu, ale na przestrzeni ośmiu miesięcy zagraliśmy 42 oficjalne mecze. Wierzę więc, że nierozegranie czterech spotkań w Final Six, nie powinno nam odebrać tej pracy, którą wcześniej wykonaliśmy. Faza zasadnicza jest dla mnie obiektywna, nawet w związku z problemami, które miały niektóre zespoły. Rozgrywki toczą się cały rok, przez dług czas zespoły muszą pokazać stabilny poziom, żeby wygrać. To nie jest łatwe. Teraz Lokomotiw po raz pierwszy w historii wygrał rundę zasadniczą i myślę, że zasłużyliśmy na ten tytuł, zaprezentowaliśmy się najbardziej stabilnie na tle pozostałych drużyn – ocenił Plamen Konstantinow.

W jego zespole z pewnością dojdzie do zmian. Chociażby Fabian Drzyzga potwierdził fakt, że żegna się z Nowosybirskiem. – To, że żegnamy się z niektórymi zawodnikami nie jest spowodowane tym, że jesteśmy niezadowoleni – wręcz przeciwnie – każdy z nich dał wiele od siebie i bez nich nie byłoby tego wyniku. Zaczyna się jednak nowy cykl olimpijski, a my mamy młodych graczy na niektórych pozycjach i chcemy, żeby się rozwijali. Kilku z nich juz jest w kręgu zainteresowań chociażby rosyjskiej reprezentacji. Klub ma strategię, żeby odmłodzić zespół i chcemy zbudować drużynę dokoła nich na dłuższą metę – zdradził szkoleniowiec Lokomotiwu.

Na razie pod znakiem zapytania stoi nie tylko kolejny sezon ligowy, ale także rozgrywki reprezentacyjne. Nie ma bowiem oficjalnych informacji, co z Ligą Narodów, kiedy igrzyska olimpijskie zostały przełożone na 2021 rok. – Myślę, że jeśli sytuacja z pandemią się unormuje, musimy zacząć myśleć w kierunku, żeby Ligę Narodów rozegrać w terminie igrzysk olimpijskich., żeby ten sezon nie był pusty dla reprezentacji – podsumował Plamen Konstantinow.

źródło: lokovolley.ru, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved