Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Placi zastąpi Bernardiego w Halkbanku

Placi zastąpi Bernardiego w Halkbanku

fot. CEV

Mimo że drużyna Halkbanku Ankara stanęła na najwyższym stopniu podium w mistrzostwach Turcji, z zespołem pożegnał się Lorenzo Bernardi. Jego schedę w kolejnym sezonie obejmie Camillo Placi, szkoleniowiec z bogatym doświadczeniem w prowadzeniu drużyn klubowych, jak i reprezentacyjnych.

Halkbank Ankara w minionym sezonie był budowany, by zawojować nie tylko rozgrywki tureckie, ale także i Ligę Mistrzów – w niej nie spisał się zgodnie z planem. Drużyna z Michałem Kubiakiem w składzie nie awansowała do turnieju finałowego Champions League, odpadając na ostatniej prostej. Z rozgrywek turecką drużynę wyeliminowało włoskie Cucine Lube Civitanova.W ostatnich dwóch sezonach drużynę z Ankary prowadził Lorenzo Bernardi i choć przed ostatnimi rozgrywkami mówiło się już o jego odejściu do ligi włoskiej, to jednak szkoleniowiec pozostał w Halkbanku, z którym sięgnął jeszcze po mistrzostwo Turcji i Superpuchar Turcji. Po sezonie 2015/2016 Bernardi opuścił klub.

Wiadomo już, że zastąpi go Camillo Placi, który w ostatnim czasie prowadził włoski Top Volley Latina, a także pomagał Nikoli Grbiciowi w prowadzeniu reprezentacji Serbii. Wcześniej prowadził m.in. kadrę narodową Bułgarii. Z Halkbankiem związał się na jeden sezon.

źródło: inf. własna, voleybolaktuel.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved