Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Na ZAKSĘ nie ma mocnych, Trefl bez szans

PL: Na ZAKSĘ nie ma mocnych, Trefl bez szans

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa i dzięki sobotniej wygranej nad Lotosem Treflem Gdańsk umocnili się na prowadzeniu w tabeli PlusLigi. Drużyna Andrei Anastasiego w hali rywala za wiele nie miała do powiedzenia i wyjechała z Kędzierzyna-Koźla bez ugranego choćby seta.

Jak można się było spodziewać, mecz rozpoczął się od walki punkt za punkt, akcja za akcję. Dobrze w ataku radził sobie Konarski, a rywali swoją zagrywką zmiatali Bieniek i Benjamin Toniutti, którego serwisu w pewnym momencie nie przyjął Hebda. Po drugiej stronie siatki w tym elemencie wyróżniał się też Pietruczuk, z którego zagrywką miał problemy Paweł Zatorski. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, raz jedna, a raz druga ekipa miała jednopunktową przewagę. Dopiero gdy w ataku pomylił się Konarski, na tablicy wyników pojawiło się 10:8 dla gdańszczan. Jednak za sprawą Mateusza Bieńka kędzierzynianie błyskawicznie doprowadzili do remisu. Następne kilkupunktowe prowadzenie przyjezdni uzyskali, gdy zablokowany na lewym skrzydle został Kevin Tillie. Jednak i tę stratę ZAKSA zdołała szybko zniwelować, przede wszystkim za sprawą Dawida Konarskiego. Dalej set ponownie się wyrównał, dopiero w końcówce gospodarze po atakach Konarskiego i Deroo wygrali 25:22.

Drugą partię doskonale rozpoczęli kędzierzynianie, którzy przy zagrywce Mateusza Bieńka zdołali zdobyć aż siedem oczek z rzędu przy tylko jednym rywala. Dopiero zepsuta zagrywka środkowego ZAKSY przerwała dobrą passę gospodarzy, następnie w ataku pomylił się Deroo, dzięki czemu przyjezdni zdobyli trzeci punkt. Później goście powoli starali się odrabiać straty, jednak zepsute zagrywki powodowały, że to miejscowi wciąż mieli dużą przewagę. Pomagały w tym bardzo dobre zagrywki Tillie, a także skuteczne bloki Wiśniewskiego. Dzięki temu ZAKSA prowadziła już 18:12. Lotos Trefl miał natomiast bardzo duże problemy w przyjęciu, co przekładało się na słabą skuteczność w ataku. Od tego momentu gdańszczanie zdołali zdobyć już tylko trzy punkty. W końcówce świetną zagrywką popisał się Dawid Konarski i to on zakończył tego seta.

Trzecia odsłona meczu rozpoczęła się od walki punkt za punkt, ale gdy w polu serwisowym zameldował się Łukasz Wiśniewski, to ZAKSA wyszła na dwupunktowe prowadzenie. Powiększyła je następnie, gdy na blok Sama Deroo nadział się Schulz. Później podwójne odbicie przytrafiło się Miłoszowi Hebdzie, dzięki czemu kędzierzynianie swoją przewagę powiększyli do pięciu oczek. Gdańszczanie natomiast nie radzili sobie w przyjęciu, często wpadali w blok przeciwnika, a to błyskawicznie przełożyło się na prowadzenie ZAKSY 16:9. W dalszej fazie seta trwała dominacja miejscowych, blok, atak, zagrywka – to wszystko funkcjonowało u gospodarzy. Ostatecznie partię i całe spotkanie zakończył Deroo, a kędzierzynianie wygrali 25:16 i 3:0 w meczu.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Lotos Trefl Gdańsk 3:0
(25:22, 25:15, 25:16)

ZAKSA: Tillie (3), Konarski (13), Wiśniewski (12), Bieniek (10), Deroo (15), Toniutti (5), Zatorski (libero) oraz Czarnowski
Lotos Trefl: Pietruczuk (8), Schulz (11), Paszycki (5), Gawryszewski (10), Hebda (5), Masny, Gacek (libero) oraz Niemiec, Stępień i Mika