Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Zacięty pojedynek w Lubinie dla jastrzębian

PL: Zacięty pojedynek w Lubinie dla jastrzębian

Świadkami niezwykle ciekawego meczu byli kibice zgromadzeni w hali w Lubinie. Grający bez Grzegorza Łomacza lubinianie w dwóch pierwszych setach bez większych problemów pokonali gości. Sytuacja odmieniła się po dziesięciominutowej przerwie. Z Patrykiem Strzeżkiem na ataku jastrzębianie poprawili swoją grę i zapisali na swoim koncie trzy kolejne odsłony. Statuetka MVP powędrowała do Patryka Strzeżka, który dał bardzo dobrą zmianę od trzeciego seta.

Spotkanie skutecznym atakiem rozpoczął Jason DeRocco. Otwarcie było wyrównane, po obu stronach siatki nie brakowało jednak prostych pomyłek (8:8). Z czasem głównie za sprawą skutecznych zbić Roberta Tahta i Łukasza Kaczmarka gospodarze zaczęli budować przewagę (15:11). Po jastrzębskiej stronie siatki atak opierał się na Salvadorze Hidalgo Olivie. Dobra postawa jednego zawodnika nie wystarczyła jednak, by odrobić powstałe straty. Problemy ze skończeniem ataków miał Maciej Muzaj, ze zmiennym szczęściem punktował również DeRocco. Po drugiej stronie dobrze grę prowadził Maciej Gorzkiewicz, a kolejne ataki kończył Kaczmarek (22:17). As Marcusa Böhme dał kolejne piłki setowe, a zupełnie nieudane zbicie Muzaja zamknęło pierwszą odsłonę.

Swobodnie drugiego seta otworzyli gospodarze (2:0), bardzo dobrze funkcjonował lubiński blok (7:5). Oba zespoły nie ustrzegły się jednak prostych błędów. Po asie Łukasza Kaczmarka o czas poprosił trener Mark Lebedew (10:7). Dystans utrzymywał się, w uderzeniu pozostawali gospodarze. Gości do ataku poderwał dopiero Hidalgo Oliva. Po jego trzech skutecznych akcjach grę przerwał trener Cretu (13:14). Gra wyrównała się, a trener Cuprum zdecydował się na wprowadzenie na kilka akcji Grzegorza Łomacza. Dopiero po błędzie Muzaja na nowo na dwupunktowe prowadzenie wyszli gospodarze (18:16). Głównie przez brak skuteczności goście nie zdołali ponownie wyrównać. Pomimo walki do końca to lubinianie cieszyli się ze zwycięstwa w tym secie, które przypieczętowali atakiem Tahta (25:22).

Od początku trzeciej partii Muzaja zastąpił Patryk Strzeżek i to jego atak dał pierwszy punkt w tym secie. W kolejnych akcjach dobrze prezentował się DeRocco, a inicjatywa pozostawała po stronie jastrzębian (8:6). Gdy punktową zagrywkę dołożył jeszcze Grzegorz Kosok, o czas poprosił trener Cretu (11:7). W kolejnych akcjach przyjezdni nie odpuszczali. Pojedyncze ataki Tahta i Puparta nie wystarczały, by prowadzić wyrównaną walkę z rywalami. Dopiero w końcówce goście zaczęli popełniać błędy. To jednak nie wystarczyło, by lubinianie odwrócili bieg tej partii. Skuteczny atak Strzeżka dał serię piłek setowych, a zagrywka w siatkę Puparta zakończyła odsłonę.

Bardzo dobra gra blokiem pozwoliła jastrzębianom szybko wyjść na czteropunktowe prowadzenie, a o czas poprosił trener Cretu (6:2). Po nim rozpoczęła się wyrównana walka, raz po raz punktowali Kaczmarek i Strzeżek. Pomimo starań gospodarze nie byli w stanie skutecznie przełamać dobrze dysponowanych przeciwników. Gdy asa serwisowego dołożył Patryk Strzeżek, grę ponownie przerwał szkoleniowiec Cuprum (18:14). Lubinianie nie mieli zamiaru odpuszczać. Dobrą zmianę w końcówce dał Mateusz Malinowski. Po jego punktowej zagrywce o czas poprosił Mark Lebedew (18:20). Przerwa wybiła z rytmu zagrywającego i już po chwili trzema skutecznymi atakami popisał się DeRocco, dzięki czemu jastrzębianie mieli piłki setowe (24:19). Również ten przyjmujący postawił kropkę nad i w tym secie.

Decydująca partia rozpoczęła się od błędów w zagrywce. Seria skutecznych ataków Strzeżka i Hidalgo Olivy wyprowadziła gości na prowadzenie, a grę przerwał trener Cretu (7:4). Zagranie atakującego Jastrzębskiego Węgla po bloku w aut dało sygnał do zmiany stron (8:5). W kolejnych akcjach gospodarze punktowali ze zmiennym szczęściem, dlatego dystans utrzymywał się. Gdy skutecznie punktować zaczął Damian Boruch, ponownie o czas poprosił szkoleniowiec Cuprum (11:8). Punktowy blok przyjezdnych zbliżył ich do zwycięstwa w całym pojedynku, a błędy w polu zagrywki dały ostatnie punkty.

MVP: Patryk Strzeżek

Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 2:3
(25:17, 25:22, 22:25, 21:25, 11:15)

Cuprum: Kaczmarek (20), Pupart (14), Gorzkiewicz (1), Böhme (7), Taht (21), Gunia (4), Rusek (libero) oraz Malinowski (1), Michalski i Łomacz
JW: Muzaj (5), Kosok (9), Boruch (10), DeRocco (14), Kampa, Oliva (26), Popiwczak (libero) oraz Strzeżek (12), Ernastowicz, Schwarz i Bachmatiuk