Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Waleczni warszawianie nie dali rady PGE Skrze

PL: Waleczni warszawianie nie dali rady PGE Skrze

Siatkarze Onico Warszawa nie byli faworytami w starciu z PGE Skrą Bełchatów i nie sprawili niespodzianki. Podopieczni trenera Stephane’a Antigi walczyli jednak bardzo dzielnie i postawili wicemistrzom Polski bardzo trudne warunki. Wynik 3:0 z całą pewnością nie oddaje tego, jak zacięte było to spotkanie. W bełchatowskiej ekipie na środku siatki królował Srećko Lisinac. Liderami przyjezdnych okazali się z kolei Bartosz Kwolek i wprowadzony w trakcie meczu Vernon-Evans.

Na początku oba zespoły nie uniknęły błędów w polu zagrywki (2:3), ale szybko w ofensywie zaczęli punktować skrzydłowi PGE Skry (6:5). Udanymi akcjami odpowiadał po drugiej stronie Wojciech Włodarczyk (7:7). a minimalne prowadzenie dał warszawianom blok na prawym skrzydle, jednak chwilę potem przywrócił je gospodarzom as serwisowy Bartosza Bednorza (11:10). Niedługo potem podopieczni trenera Roberto Piazzy mieli już dwa oczka więcej (16:14) i gra zaczęła toczyć się punkt za punkt, aż do stanu po 19, kiedy punktowym serwisem popisał się Jan Nowakowski. Na parkiecie znów toczyła się wyrównana walka i to Srećko Lisinac asem serwisowym przybliżył swój zespół do zwycięstwa w premierowej odsłonie (23:21). W kontrze spisali się jednak przyjezdni (23:23) i o wyniku tego seta decydowała gra na przewagi, a ostatni akcent należał do Patryka Czarnowskiego, który zapunktował w kluczowym momencie blokiem (26:24).

Chociaż początek seta należał zdecydowanie do gości ze stolicy Polski (3:0), to kibice PGE Skry nie czekali zbyt długo, aż miejscowy team zacznie odrabiać straty – udane ataki ze skrzydeł, a następnie as serwisowy Mariusza Wlazłego sprawiły, że na tablicy wyników zagościł remis po 6 i po chwili wyrównanej gry w bloku zaczął szaleć Lisinac (13:11), a niedługo potem dołączył do niego Karol Kłos, wyprowadzając swój zespół na czteropunktowe prowadzenie (17:13). Goście nie mogli skończyć swoich akcji ofensywnych, co wykorzystywali bełchatowianie (18:13). Dopiero punktowa zagrywka Andrzeja Wrony dała sygnał do walki jego drużynie, która po udanej „czapie” zmniejszyła dystans do dwóch oczek (16:18). Dobrze na prawym skrzydle radził sobie wprowadzony niedawno Szymon Romać (20:17), a swoje w ofensywie dokładał Lisinac (22:20). Nadzieje zespołowi Stephane’a Antgi dał jeszcze zepsuty atak miejscowych, ale udana akcja z lewej strony Bednorza sprowadziła obie ekipy na 10-minutową przerwę.

Pierwsze akcje trzeciej odsłony należały do ONICO Warszawa, jednak podwójny blok szybko wyrównał stan rywalizacji (3:3), a minimalną przewagę dała gospodarzom udana zagrywka Mariusza Wlazłego. Kolejna już „czapa” bełchatowian pozwoliła im odskoczyć na dwa oczka, jednak ciężar gry w warszawskiej ofensywie wziął na siebie Guillaume Samica (8:8). Gra ponownie stała się zacięta i żadna z drużyn nie była w stanie zapewnić sobie wyraźnej przewagi, a w ataku punktowali zarówno Wlazły, jak i Sharone Vernon-Evnas. Błąd Kanadyjczyka dał dwupunktowe prowadzenie bełchatowianom (15:13), które powiększył ich blok. Siatkarze z Warszawy nie zamierzali się poddawać, a do wyrównania doprowadził as serwisowy Antoine Brizarda (17:17). Oba zespoły toczyły zaciętą rywalizację, punktując głównie skrzydłami (22:22), a autowy serwis warszawskiego rozgrywającego dał PGE Skrze piłkę meczową (24:23). W walce na przewagi żadna ze stron nie zwalniała ręki (26:26), a tę partię i co za tym idzie całe spotkanie punktowym serwisem rozstrzygnął Bartosz Bednorz (28:26).

MVP: Srećko Lisinac

PGE Skra Bełchatów – Onico Warszawa 3:0
(26:24, 25:22, 28:26)

PGE Skra: Lisinac (17), Wlazły (12), Kłos (13), Bednorz (12), Ebadipour (4), Łomacz (1), Milczarek (libero) oraz Janusz, Czarnowski (1), Romać (2) i Penczew
Onico: Kwolek (13), Brizard (2), Wrona (5), Gjorgiew (6), Nowakowski (9), Włodarczyk (3), Wojtaszek (libero) oraz Vernon-Evans (8), Samica (1), Warda