Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Trzecie zwycięstwo warszawian, Ślepsk bez punktu

PlusLiga: Trzecie zwycięstwo warszawian, Ślepsk bez punktu

W trzecim meczu w PlusLidze Projekt Warszawa wygrał ze Ślepskiem Suwałki 3:1, było to trzecie zwycięstwo podopiecznych trenera Andrei Ansatasiego. Warszawianie zostali nowym liderem tabeli i mają na swoim koncoe dziewięć punktów. Ślepsk pomimo porażki wysoko postawił poprzeczkę wicemistrzom Polski. Ekipa z Suwałk wygrała trzecią partię, dzielnie walczyła w drugim i czwartym secie, ale nie wystarczyło to do zdobycia choćby punktu.

Początek meczu był wyrównany, ale jako pierwsi inicjatywę na boisku zaczęli przejmować gospodarze, którzy po asie serwisowym Jana Króla odskoczyli od rywali na dwa oczka. Ci dzięki blokowi szybko wrócili do gry. Ale udana kontra Bartosza Kwolka ponownie dała sygnał do ataku warszawianom. W kolejnych minutach wykorzystywali oni kłopoty rywali w przyjęciu, a po zbiciu ze środka Piotra Nowakowskiego mieli już cztery oczka przewagi. Asa serwisowego dołożył jeszcze Antoine Brizard, a pomyłka w ataku Cezarego Sapińskiego sprawiła, że Projekt kontrolował boiskowe wydarzenia. Przyjezdni przy zagrywce Nicolasa Szerszenia próbowali jeszcze niwelować straty, ale udało im się to tylko częściowo. Ostatecznie premierowa odsłona padła łupem gospodarzy, a zakończył ją as serwisowy Króla (25:19).

W pierwszej fazie drugiej partii oba zespoły szły łeb w łeb. Dopiero punktowa zagrywka Bartłomieja Bołądzia sprawiła, że goście wysforowali się na dwupunktowe prowadzenie. Zaczęli jednak grać niedokładnie, co wykorzystali gospodarze, doprowadzając do remisu. W kolejnych akcjach prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Suwalczanie mieli swoje szanse, ale udane zbicia Kevina Tillie oraz Kwolka sprawiły, że to Projekt zyskał dwa oczka przewagi. Dzięki blokowi beniaminek wrócił do gry, a im bliżej końca seta, tym było więcej emocji. Mimo że przyjezdni popełniali więcej błędów, to doprowadzili do walki na przewagi. W niej dało o sobie znać doświadczenie warszawian, którzy po udanej kontrze Kwolka oraz szczelnym bloku przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę (26:24).

W trzecim secie podopieczni Andrei Anastasiego poszli za ciosem, a po błędzie Jakuba Rohnki mieli już trzy oczka przewagi nad rywalami. Ale przyjezdni szybko wrócili do gry, a dwie pomyłki w ataku Nowakowskiego sprawiły, że to Ślepsk zaczął przejmować inicjatywę na boisku. W kolejnych minutach oba zespoły grały zrywami, ale zbicie Króla pozwoliło gospodarzom doprowadzić do remisu. W środkowej fazie seta nie radzili sobie jednak z zagrywkami Szerszenia, a pomyłka w ataku Króla spowodowała, że strata Projektu błyskawicznie urosła do pięciu oczek. Pojedyncze udane zagrania Kwolka nie były w stanie poderwać warszawian do walki. Z akcji na akcję beniaminek grał coraz pewniej. W końcówce zadanie ułatwiali mu rywale, którzy mylili się na zagrywce. Właśnie błąd w polu serwisowym postawił kropkę nad i w tej części spotkania (25:20).

Czwartą odsłonę lepiej zaczęli gospodarze, którzy szybko odskoczyli od rywali na trzy punkty, ale zaczęli popełniać błędy, a Rohnka doprowadził do remisu. Przez chwilę trwała walka cios za cios, ale Kwolek na spółkę z Królem dali ponownie przewagę warszawskiej ekipie (12:8). Wydawało się, że będzie to decydujący moment, ale goście za sprawą bloku wrócili do gry. Igor Grobelny próbował poderwać do walki stołecznych siatkarzy, ale wciąż wynik oscylował wokół remisu. W końcówce zanosiło się na walkę na przewagi, a suwalczanie na moment wyszli nawet na prowadzenie, ale nie wykorzystali swoich szans. Blok Andrzeja Wrony oraz techniczne zbicie Tillie przypieczętowały zwycięstwo Projektu (25:23).

MVP: Bartosz Kwolek

Projekt Warszawa – Ślepsk Malow Suwałki 3:1
(25:19, 26:24, 20:25, 25:23)

Projekt: Kwolek (20), Brizard (3), Król (13), Wrona (6), Nowakowski (10), Tillie (15), Wojtaszek (libero) oraz Kowalczyk, Niemiec (1), Grobelny (2) i Kozłowski
Ślepsk: Szerszeń (17), Bołądź (16), Takvam (10), Rohnka (10), Sapiński, Tuaniga (2), Filipowicz (libero) oraz Szwaradzki (2), Siek, Klinkenberg, Rudzewicz (3), Gonciarz i Stańczak (libero)