Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Trzecia wygrana Cuprum Lubin. Goście w tie-breaku pokonali olsztynian

PL: Trzecia wygrana Cuprum Lubin. Goście w tie-breaku pokonali olsztynian

Bardzo nierówny mecz rozegrali siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn oraz Cuprum Lubin. Gospodarze triumfowali w pierwszym secie 25:11, by kolejnego przegrać… 10:25. Ostatecznie o wyniku spotkania, w którym kontuzji nabawił się przyjmujący olsztynian – Robbert Andringa, decydował tie-break, a w niem lepsi okazali się goście z Dolnego Śląska.

Od samego początku ton wydarzeniom na boisku nadawali olsztynianie. Lubinianie mieli ogromne problemy z przyjęciem zagrywki, po asie serwisowym Jana Hadravy było 10:5. Set miał całkowicie jednostronny przebieg, goście byli tłem dla dobrze dysponowanych gospodarzy. Przy serii zagrywek Pawła Woickiego tablica wyników wskazała rezultat 22:7, punkty zdobyli Serhij Kapelus, Sebastian Warda. Punktową serię gospodarzy przerwał Yanagida, nieco ożywienia w grę gości wniósł Przemysław Smoliński, ale na odrabianie strat było już za późno. W końcówce nie do zatrzymania był Jan Hadrava, który zakończył grę w tym jednostronnym secie.

Niezrażeni porażką w premierowej odsłonie meczu goście objęli prowadzenie 9:0. Gospodarze nie mogli poradzić sobie z zagrywkami Masahiro Yanagidy, popełnili wiele błędów własnych tym razem to oni mieli kłopoty z przyjęciem, punkty zdobył Mariusz Marcyniak. W dalszym ciągu w natarciu byli goście, którzy z akcji na akcji grali coraz lepiej. Ich grę napędził Yanagida, po jego ataku tablica wyników wskazała rezultat 14:3 dla Cuprum. W szybkim czasie trener Santilli wykorzystał dwie przerwy na żądanie, rotował składem, ale te posunięcia na niewiele się zdały. Po asach serwisowych Przemysława Smolińskiego było 20:6 dla podopiecznych trenera Marcelo Fronckowiaka. Olsztynianie nie mieli siatkarskich argumentów i z kretesem przegrali tego seta po błędzie własnym Radosława Gila w polu zagrywki.

W kolejnym secie tego spotkania było trochę więcej walki, olsztynianie po ataku Kapelusa prowadzili 7:4. Przez dłuższy czas ekipa z Warmii i Mazur utrzymała trzypunktową zaliczkę, po czym po błędzie swoich rywali prowadziła 12:8. Paweł Woicki uruchamiał swoich środkowych, a ci kończyli ataki. Mogli podobać się Sebastian Warda, Paweł Pietraszko oraz Miłosz Zniszczoł. Goście po kontrze w wykonaniu Marcyniaka zbliżyli się na jeden punkt do AZS-u. Przy stanie 18:15 kontuzji nabawił się Robbert Andringa i sytuacja ta negatywnie odbiła się na grze miejscowych siatkarzy. Po zbiciu Jakuba Ziobrowskiego Cuprum traciło zaledwie jeden punkt i przegrywało 17:18. Olsztynianie szybko zbudowali swoją przewagę i po ataku Hadravy mieli trzy punkty zaliczki (20:17). Pojedynczymi atakami losy tego seta próbował odwrócić Igor Grobleny, ale nie przyniosło to żadnych rezultatów. Jan Hadrava punktowym atakiem zakończył rywalizację w tym secie i AZS prowadził w meczu 1:0.

Jako pierwsi dwupunktowe prowadzenie zapewnili sobie olsztynianie (4:2), ale już chwilę później potężny blok wyrównał stan rywalizacji, natomiast seria Igora Grobelnego w polu zagrywki pozwoliła objąć wyraźny dystans gościom (9:5). W kontratakach dobrze radził sobie Jan Hadrava (12:13), ale błędy jego drużyny sprawiły, że swoją przewagę odzyskali przyjezdni (16:12). Dystans zniwelował as serwisowy Jakuba Urbanowicza, jednak już chwilę później punktową zagrywką odpowiedział Grobelny (20:15). Tej zaliczki lubinianie nie wypuścili już z rąk, po bloku Mariusza Marcyniaka mieli piłkę setową, a całą partię zakończył błąd miejscowej ekipy.

Blok na Hadravie pozwolił Cuprum Lubin na dwupunktową zaliczkę na początku tie-breaka (3:1), którą powiększył błąd po drugiej stronie siatki. Goście z Dolnego Śląska dołożyli do tego udany blok (7:3) i przy zmianie stron nadal mieli cztery oczka więcej. Gospodarze mieli problem ze skutecznością swojej ofensywy (5:10) i chociaż również przyjezdni popełniali błędy, to utrzymywali swoją przewagę (10:7). Czujny na siatce Grobelny dał swojej ekipie piłkę meczową (14:10), a zepsuty serwis gospodarzy dał wygraną rywalom.

MVP: Igor Grobelny

Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin 2:3
(25:11, 10:25, 25:22, 18:25, 11:15)

AZS: Hadrava (23), Andringa (5), Kapelus (14), Woicki, Warda (8), Pietraszko, Żurek (libero) oraz Kańczok (1), Lux (6), Gil (1). Urbanowicz (1) i Zniszczoł (2)
Cuprum: Marcyniak (11), Toobal (2), Boruch, Grobelny (20), Yanagida (15), Ziobrowski (13), Gruszczyński (libero) oraz Smoliński (8), Patucha i Gorzkiewicz