Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Trefl wygrał w Bydgoszczy i wyprzedził Chemika w tabeli

PL: Trefl wygrał w Bydgoszczy i wyprzedził Chemika w tabeli

Siatkarze Trefla Gdańsk pokonali w Bydgoszczy zespół Chemika w trzech setach w rozegranym awansem meczu 18. kolejki PlusLigi. Dzięki trzem punktom zdobytym na terenie rywala podopieczni trenera Andrei Anastasiego awansowali na 9. miejsce w tabeli, wyprzedzając właśnie bydgoszczan. Gospodarze byli bliscy sukcesu w drugim secie, ale nie wykorzystali swojej szansy.

Mecz dwóch sąsiadujących ze sobą drużyn w tabeli rozpoczął się po myśli drużyny z Gdańska, po kontrataku Macieja Muzaja Trefl prowadził 3:1. Do remisu doszło po tym, jak został zablokowany Nikola Mijailović (4:4). Bydgoszczanie nie mogli poradzić sobie z zagrywkami Macieja Muzaja, zawodnik ten popisał się dwoma asami serwisowymi, jego koledzy zagrali czujnie na siatce i było 10:5 dla gdańszczan. Przyjezdni dyktowali warunki gry, podbijali ataki swoich rywali i po tym jak został zablokowany Nikola Kovacević, było 12:6 dla podopiecznych trenera Anastasiego. Bydgoszczanie ani przez moment nie potrafili zbliżyć się do swoich rywali i tracili do nich dystans punktowy. Goście odrzucili od siatki swoich rywali, kontrataki zamieniali na punkty i przez cały czas byli w natarciu. Set miał jednostronny przebieg, w końcówce z dobrej strony pokazał się Marcin Janusz, po jego floatach było 24:16. Seta atakiem zakończył Ruben Schott.

W kolejnym secie tego meczu goście z Gdańska po ataku Piotra Nowakowskiego mieli dwa punkty przewagi (5:3). Bydgoszczanie nie poddawali się, lepiej zagrali w obronie, kończyli ataki i po serii błędów swoich rywali remisowali 8:8. Zespół Trefla po chwilowym przestoju ponownie odskoczył Chemikowi na dwa punkty (14:12), gospodarzy do walki poderwał Bartłomiej Lipiński, punkty zdobył Bartosz Filipiak i był remis 17:17. Do stanu 20:20 toczyła się gra punkt za punkt, po czym oczko z piłki przechodzącej zdobył Miłosz Hebda i goście prowadzili 22:20. Drużyna znad Brdy postawiła szczelny blok, zdobyła cenne punkty w tym elemencie i prowadziła 24:23. Gospodarze nie wykorzystali swojej szansy na wygranie tej części meczu, najpierw Kovacević zaatakował w aut, a potem miejscowi siatkarze nadziali się na szczelny blok Marcina Janusza i przegrali 24:26.

Gospodarze po zagrywkach Raphaela Margarido prowadzili 3:0. W początkowym okresie gry Chemik grał lepiej, ale był to chwilowy zryw miejscowych siatkarzy. Ciężar gry na siebie wziął Ruben Schott, popisał się dwoma asami serwisowymi, bydgoszczanie mylili się w przyjęciu i tablica wyników wskazała rezultat 7:5 dla Trefla. Przerwa na żądanie wzięta przez Jakuba Bednaruka okazała się być dobrym ruchem, jego podopieczni doprowadzili do remisu po tym, jak asem serwisowym popisał się Bartosz Filipiak (7:7). Tym samym odpowiedział Maciej Muzaj i przy jego serii Trefl miał czteropunktową przewagę (13:9). Radość przyjezdnych nie trwała długo, siatkarze Chemika postawili szczelny blok, punktował w tym elemencie Michał Szalacha (13:13). Ponownie wynik oscylował wokół remisu i żadnej z ekip nie udało się wypracować punktowej przewagi. Przy stanie 17:17 błędy własne popełnili gospodarze i w efekcie tego przegrywali 17:20. Był to moment zwrotny tego seta oraz meczu, goście do końca spotkania utrzymali przewagę, a mecz atakiem zakończył najlepszy gracz tego starcia Maciej Muzaj.

MVP: Maciej Muzaj

Chemik Bydgoszcz – Trefl Gdańsk 0:3
(17:25, 24:26, 21:25)

Chemik: Lipiński (5), Margarido, Kovacević (9), Szalacha (11), Filipiak (13), Morozau (4), Kowalski (libero) oraz Gryc i Lesiuk
Trefl: Nowakowski (8), Janusz (2), Niemiec (4), Mijailović (7), Muzaj (23), Schott (11), Olenderek (libero) oraz Jakubiszak, Hebda (1) i Kozłowski