Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Trefl szybko uporał się z MKS-em Będzin w Sosnowcu

PL: Trefl szybko uporał się z MKS-em Będzin w Sosnowcu

fot. Łukasz Krzywański

Siatkarze Trefla Gdańsk nie mieli zbyt wielu problemów z odniesieniem wyjazdowego zwycięstwa z MKS-em Będzin. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego wygrali pewnie 3:0 w Sosnowcu, zaznaczając tym samym, że do końca będą liczyli się w walce o dobre miejsce przed play-off. Będzinianie nadal znajdują się w strefie spadkowej, a rywale w tej kolejce uciekli.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, oba zespoły popełniały niewiele błędów, a wynik oscylował wokół remisu. Zmieniły to dopiero potężne zagrywki Damiana Schulza, z którymi ogromny problem mieli będzinianie (11:14), a dobra postawa Piotra Nowakowskiego na środku siatki pozwoliła podopiecznym Andrei Anastasiego powiększyć zaliczkę (16:12). Gospodarze nie składali broni, za sprawą skutecznego bloku Rafaela Araujo odrobili część strat (14:16), lecz błędy w przyjęciu oraz w ofensywie skutkowały odbudowaniem zaliczki przez gdańszczan (19:15), a po asie serwisowym TJ Sandersa losy pierwszej partii wydawały się być przesądzone (21:15). Będzinianie kolejny raz pokazali, że mają ogromne serce do walki (19:22), lecz premierowa odsłona spotkania padła łupem gości dzięki skończeniu przechodzącej piłki przez Artura Szalpuka (25:19).Oba zespoły równo rozpoczęły drugą partię, raz gdańszczanie, raz będzinianie wychodzili na prowadzenie, jednak żadna drużyna nie potrafiła odskoczyć przeciwnikom. Podobnie jak w pierwszej odsłonie spotkania goście zaczęli odjeżdżać gospodarzom za sprawą kąśliwych zagrywek oraz dobrej postawy w bloku (12:9). Swoje w polu serwisowym dołożył świetnie dysponowany Damian Schulz i gospodarze znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji (16:11). Jasnym punktem zespołu prowadzonego przez Stelio DeRocco była gra środkowych, Artur Ratajczak oraz Mateusz Kowalski kończyli swoje akcje i grali nieźle zagrywką, lecz ich dobra postawa nie wystarczyła do zatrzymania rozpędzonych gdańszczan. Zwycięstwo podopiecznych Andrei Anastasiego przypieczętował inteligentnym atakiem Artur Szalpuk.

Będzinianie świetnie otworzyli trzecią odsłonę spotkania, rywale mieli ogromny problem z przyjęciem zagrywek Łukasza Kozuba, dobrze w bloku prezentował się Mateusz Kowalski, co pozwoliło gospodarzom odskoczyć na cztery „oczka” (8:4). Gdańszczanie przełamali impas z początku seta, kąśliwe serwisy na drugą stronę posyłał Mateusz Mika i goście błyskawicznie doprowadzili do remisu (10:10), a po błędach w ofensywie rywali zbudowali dwupunktową zaliczkę (12:10). Podopieczni Stelio DeRocco nie poddawali się i poprawili swoją grę, za sprawą skutecznych ataków Jana Klobucara ponownie objęli prowadzenie (16:14). Kluczowe ponownie okazały się kłopoty w przyjęciu w zespole gospodarzy, które przekładały się na problemy w ofensywie siatkarzy z Zagłębia (19:22). Mimo walki będzinianie nie zdołali odrobić strat, spotkanie zakończył skutecznym atakiem Artur Szalpuk (25:23).

MVP: Artur Szalpuk

MKS Będzin – Trefl Gdańsk 0:3
(19:25, 20:25, 23:25)

Składy zespołów:
MKS: Waliński (5), Ratajczak (8), Kowalski (6), Seif (1), Peszko (2), Araujo (14), Potera (libero) oraz Kozub (1), Klobucar (4), Grzechnik, Faryna i Jordanow (2)
Trefl: Nowakowski (4), Sanders (3), Schulz (16), McDonnell (5), Szalpuk (14), Mika (8), Majcherski (libero) oraz Olenderek (libero), Grzyb (2) i Jakubiszak

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved