Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Trefl pokonał Łuczniczkę i zainkasował trzy punkty

PL: Trefl pokonał Łuczniczkę i zainkasował trzy punkty

Niesamowicie emocjonujący przebieg miał pierwszy set niedzielnego meczu w Gdańsku, w którym Łuczniczka pokonała Trefla 38:36. W kolejnych partiach lepsi jednak byli już gospodarze, którzy wygrali całe spotkanie 3:1 i zapisali na swoim koncie trzy punkty. MVP spotkania został wybrany Dmytro Paszycki.

Początek spotkania był wyrównany, ekipy grały zachowawczo, przez co akcje się wydłużały. Z czasem gdańszczanie opanowali nerwy jako pierwsi, co od razu przełożyło się na korzystny dla nich wynik (10:7). Przyjezdni coraz częściej mieli problemy w ofensywie, bowiem w bloku dobrze spisywał się Dmytro Paszycki. Mimo tego wciąż lepiej od rywali spisywali się w elemencie przyjęcia i zagrywki, a to pozwoliło im odrobić dwa oczka straty. Następnie zespoły grały punkt za punkt, aż do decydującej fazy seta (21:20). W końcówce słabo grał Miłosz Hebda – bloki bydgoszczan na nim dały gościom nieznaczną przewagę. Doszło do gry na przewagi, a gdański Trefl musiał bronić kilku piłek setowych. Po wielu błędach po obu stronach siatki ostatecznie set zakończył się na korzyść gości, bowiem błędy w ataku popełnili miejscowi (36:38).

Początek drugiej partii rozpoczął się udanie dla bydgoszczan, którzy lepiej spisywali się w ofensywie. Przez to wyszli na dwa oczka przewagi, ale po chwili gdańszczanie obudzili się z letargu i doprowadzili do wyrównania. Następnie wyszli na nieznaczne prowadzenie, bowiem coraz skuteczniej grali w formacji blok-obrona oraz w kontrataku. Nie potrafili oni jednak utrzymać równej formy i po kilku błędach Hebdy ponownie na tablicy wyników widniał remis (12:12). Gdyby nie autowe ataki zawodników z Bydgoszczy, przyjezdni mogliby wyjść na prowadzenie, ale przez to wynik przemawiał na korzyść ich przeciwników. Gospodarze przy pomocy rywali zdobyli cztery punkty różnicy, które w końcówce wystarczyły, aby spokojnie kontrolować wydarzenia na boisku. Nie mylił się przede wszystkim Dmytro Paszycki i Damian Schulz, a blok gdańszczan na Igorze Yudinie zakończył seta (25:18).

Trzecia odsłona od początku była wyrównana, zespoły popełniały sporo błędów w polu serwisowym. To gdańszczanie szybciej opanowali swoją grę, dzięki czemu wyszli na cztery punkty przewagi. Z czasem różnica punktowa między zespołami się powiększyła. Bydgoszczanie nie radzili sobie w przyjęciu, a przez to mieli problemy w ofensywie. Dobrze po stronie miejscowych prezentowali się środkowi, ale to było następstwem dokładnego przyjęcia. Przyjezdni nie mieli nic do powiedzenia i przy dziesięciopunktowej stracie, dlatego też trener Makowski posłał do boju swoich zmienników. Te roszady nie przyniosły pozytywnych efektów, bowiem Lotos Trefl wygrał gładko tego seta do 14.

Słaby poprzedni set nie odebrał chęci bydgoszczanom, którzy rozpoczęli czwartą partię od prowadzenia 3:0. Gdańszczanie szybko jednak odrobili straty, dzięki kąśliwym zagrywkom Hebdy oraz dobrym blokom, które były następstwem słabych przyjęć Łuczniczki. W kolejnej fazie seta wyszli na prowadzenie, bowiem coraz częściej mylili się ich rywale – równy poziom trzymał jedynie Igor Yudin (8:10). Gospodarze jednak byli nie do zatrzymania, grali świetnie w obronie oraz kontrze, a bydgoszczanie nie mieli czym się przeciwstawić. Sam skuteczny Yudin nie miał szans na odwrócenie wyniku na korzyść swojej drużyny. Lotos Trefl ponownie zdobył bezpieczną przewagę, przez co Michal Masny mógł konstruować kombinacyjne akcje ze swoimi kolegami. Spotkanie wysoką wygraną miejscowych zakończył Paszycki atakiem ze środka (25:18).

LOTOS Trefl Gdańsk – Łuczniczka Bydgoszcz 3:1
(36:38, 25:18, 25:14, 25:18)

Trefl: Schulz (26), Paszycki (17), Gawryszewski (9), Mika (22), Hebda (8), Masny (4), Gacek (libero) oraz Niemiec, Stępień, Pietruczuk, Romać (1) i Majcherski (libero)
Łuczniczka: Nowakowski (10), Rohnka (9), Yudin (12), Filipiak (13), Szczurek (2), Sacharewicz (7), Czunkiewicz (libero) oraz Katić, Jurkiewicz (2), Sieńko, Gromadowski (4) i Bobrowski