Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Trefl pokonał 3:0 Łuczniczkę Bydgoszcz

PL: Trefl pokonał 3:0 Łuczniczkę Bydgoszcz

fot. Łukasz Krzywański

W swoim ostatnim meczu w rundzie zasadniczej PlusLigi siatkarze Trefla Gdańsk pokonali 3:0 Łuczniczkę Bydgoszcz, notując piętnaste zwycięstwo z rzędu. Gdańszczanie do play-off przystąpią z 3. miejsca w tabeli. Bydgoszczanie po tej porażce rozpoczęli śledzenie wyniku z Zawiercia i czekają na informację, czy spadają z PlusLigi, czy też grać będą dalej o utrzymanie.

Początek meczu należał do gdańszczan, którzy po punktowym bloku objęli trzypunktowe prowadzenie. Ale nie cieszyli się z niego zbyt długo, bowiem bydgoszczanie szybko wrócili do gry, w czym spora zasługa Pawła Gryca. Ten sam zawodnik chwilę później popisał się asem serwisowym, a po udanej kontrze Mateusza Sacharewicza to Łuczniczka zaczęła przejmować inicjatywę na boisku. Na dodatek spore problemy w przyjęciu miał Szymon Jakubiszak, przez co goście odskoczyli od rywali na cztery oczka. wprawdzie Trefla do walki próbował poderwać Patryk Niemiec, ale Gryc na spółkę z Sacharewiczem zdobywali oczka dla przyjezdnych, dzięki czemu wciąż byli oni w korzystniejszej sytuacji. Dopiero błędy popełniane przez podopiecznych Jakuba Bednaruka w połączeniu ze skuteczną kontrą Mateusza Miki spowodowały, że na świetlnej tablicy pojawił się remis. W końcówce po udanej akcji w wykonaniu Miki bliżej sukcesu byli gdańszczanie, ale czapa Sacharewicza dała gościom nadzieję na odwrócenie losów premierowej odsłony. Jej triumfatora musiała wyłonić walka na przewagi. W niej więcej zimnej krwi zachowali gracze Trefla, którzy po błędzie w ataku Bartosza Filipiaka oraz skutecznej kontrze Miki przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść (30:28).To jednak nie załamało gości, którzy drugą odsłonę rozpoczęli od mocnego uderzenia. Głównie dzięki dużej skuteczności Sacharewicza szybko wyszli na trzypunktowe prowadzenie. Straty w szeregach gospodarzy próbował zniwelować Damian Schulz, który popisał się asem serwisowym, lecz wciąż w nieco lepszej sytuacji byli siatkarze znad Brdy. Dopiero ich błędy w połączeniu ze skutecznym zagraniem na środku Niemca sprawiły, że podopieczni Andrei Anastasiego wrócili do gry. W kolejnych minutach przyjezdni nie radzili sobie z zagrywkami Miki, a skutecznie w ofensywie prezentował się Szymon Jakubiszak. Na dodatek Łuczniczka zaczęła popełniać proste błędy, przez co błyskawicznie jej strata urosła do pięciu oczek. Na tym jednak Trefl nie zamierzał poprzestawać, bowiem w kolejnych minutach bydgoszczanie mieli duże problemy z przyjęciem serwisów Niemca, a na środku do gry włączył się Wojciech Grzyb, przez co gospodarze zdominowali boiskowe wydarzenia. Udanymi zagraniami próbował im jeszcze odpowiadać Filipiak, ale to była kropla w morzu, a Łuczniczka nie była już w stanie poderwać się do walki. W końcówce gdańszczanie poczynali sobie bardzo pewnie, a popsuta zagrywka Michała Szalachy zakończyła nierówną walkę w tej części spotkania (25:15).

Po dziesięciominutowej przerwie walka cios za cios trwała tylko przez chwilę. Szybko uwidoczniły się problemy gości z przyjęciem serwisów Schulza, a dobra postawa na środku Grzyba sprawiła, że podopieczni trenera Anastasiego odskoczyli od rywali na trzy oczka. przyjezdnych do walki próbował poderwać Filipiak, ale wciąż w lepszej sytuacji byli gospodarze. Po drugiej stronie do gry próbowali się włączyć Szalacha i Sacharewicz, lecz mocnymi zbiciami odpowiadał im Schulz, przez co bydgoszczanie nadal musieli gonić wynik. Na niewiele zdawała im się walka cios za cios, bowiem dzięki temu gdańszczanie kroczyli do końcowego sukcesu. Na dodatek na bloku dobrze spisywał się Niemiec, przez co przewaga Trefla urosła do czterech oczek. To jednak nie był koniec emocji, ponieważ Gryc na spółkę z Gorczniukiem pozwolili Łuczniczce wrócić do gry. W pewnym momencie traciła ona już tylko jedno oczko do rywali, lecz udane zbicia Schulza i Miki dały gdańszczanom piłki meczowe. Nie zdołali ich jednak wykorzystać, a pomyłka w przyjęciu sprawiła, że o losach tej odsłony musiała zadecydować walka na przewagi. Po raz kolejny ostatnie słowo należało do zespołu z Trójmiasta, który po skutecznych zagraniach Niemca i Schulza postawił kropkę nad i, triumfując 27:25.

MVP: Damian Schulz

Trefl Gdańsk – Łuczniczka Bydgoszcz 3:0
(30:28, 25:15, 27:25)

Składy zespołów:
Trefl: Grzyb (7), Sanders, Jakubiszak (11), Schulz (18), Niemiec (9), Mika (11), Olenderek (libero) oraz Kozłowski, Gunter i Majcherski (libero)
Łuczniczka: Goas (3), Gryc (20), Filipiak (22), Gorczaniuk (6), Sacharewicz (6), Akala (2), Kowalski (libero) oraz Ananiew, Szalacha (2), Sieńko i Bieńkowski

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved