Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Trefl Gdańsk nie stracił seta w starciu z Czarnymi Radom

PL: Trefl Gdańsk nie stracił seta w starciu z Czarnymi Radom

To gdańszczanie byli wyraźnymi faworytami pojedynku w Ergo Arenie i ze swojego zadania wywiązali się doskonale. Podopieczni Andrei Anastasiego bez straty seta pokonali Cerrad Czarnych Radom, którzy w miarę wyrównaną walkę nawiązali jedynie w pierwszym secie tego spotkania. Najlepszym siatkarzem meczu został wybrany rozgrywający gdańszczan, TJ Sanders.

Od początku spotkania na boisku trwała wyrównana walka, w której problemy w ataku mieli środkowi obu ekip, ale skrzydłowi dość pewnie kończyli swoje akcje (8:8). Dopiero kontratak Artura Szalpuka i mocna zagrywka atakującego gdańszczan dały im poważną zaliczkę (13:10). Szybko jednak nic z niej nie zostało (13:13) i gra znów się wyrównała (16:16). Ponownie jednak w kontrach lepiej radzili sobie gracze z Gdańska, którzy po bloku odzyskali swoją przewagę (19:16). Kłopoty z ofensywą Czarnych powiększały ich straty (17:22), w końcówce udało im się jeszcze obronić dwie piłki setowe (21:24), ale premierową odsłonę sprytnym zagraniem zakończył Piotr Nowakowski.

Chociaż drugą partię lepiej rozpoczęli goście, którzy po bloku mogli cieszyć się z dwóch oczek przewagi (5:3), to szybko inicjatywę zaczęli przejmować gdańszczanie. Na środku siatki szalał Daniel McDonnell, pewnie wykorzystując piłki od TJ’a Sandersa (11:7), a również skrzydła dobrze funkcjonowały po stronie gospodarzy (14:10). W szeregach Czarnych nie zawodził co prawda Jakub Rybicki (11:14), ale zza linii dziewiątego metra mocne bomby posyłał Damian Schulz (17:11). Miejscowy zespół pewnie powiększał swoją przewagę (22:14), ale potem znów skutecznie grał Rybicki, a ze środka trafiał Norbert Huber (16:22). Końcówka należała już jednak bezapelacyjnie do ekipy Trefla Gdańsk, który kończąc długą akcję, zakończył także całą partię.

Już cztery pierwsze akcje padły łupem zespołu Andrei Anastasiego, jednak dwa błędy w ofensywie pozwoliły rywalom na kontakt punktowy (5:4). Trener Robert Prygiel szukał optymalnego ustawienia, ale to Schulz ponownie zapunktował zagrywką (7:4), jednak znów gościom udało się złapać kontakt, między innymi dzięki szczęśliwej obronie Dejana Vincicia (8:9). W ofensywie po autach strzelał natomiast Jakub Ziobrowski (9:13), a w niej absolutnie nie zawodzili siatkarze z Gdańska, raz po raz kończąc swoje akcje (17:11). Nie do zatrzymania był między innymi Piotr Nowakowski (20:12) i jego zespół zmierzał po pewne trzy punkty (23:15). Autowa zagrywka Czarnych dała gospodarzom piłkę setową (24:16), a Artur Szalpuk zakończył całe spotkanie atakiem w kontrze.

MVP: TJ Sanders

Trefl Gdańsk – Cerrad Czarni Radom 3:0
(25:21, 25:16, 25:16)

Trefl: Nowakowski (10), Sanders, Ferens (3), Schulz (16), McDonnell (10), Szalpuk (14), Olenderek (libero) oraz Jakubiszak, Mika i Kozłowski
Czarni: Tieriomienko (3), Vincić (1), Żaliński (4), Huber (4), Fornal (7), Kwasowski (1), Watten (libero) oraz Ziobrowski (4), Rybicki (6), Droszyński, Filip (3) i Ostrowski