Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Tie-break w Olsztynie dla gości z Gdańska

PL: Tie-break w Olsztynie dla gości z Gdańska

fot. plusliga.pl

Do podziału punktów doszło w starciu Indykpolu AZS-u Olsztyn z Treflem Gdańsk. Olsztynianie co prawda wygrali premierową odsłonę, ale dwie kolejne padły już łupem ekipy Andrei Anastasiego. Nie byli oni jednak w stanie wywieźć z Olsztyna kompletu punktów, triumfując w tie-breaku.

Gdańszczanie minimalnie lepiej weszli w mecz, zagrywki Rubena Schotta sprawiły kłopoty gospodarzom, co wykorzystali siatkarze Trefla (5:3). Gra nabrała rumieńców, zespoły coraz lepiej prezentowały się w defensywie i po ataku Marcela Luxa na tablicy wyników widniał remis (7:7). Przez pewien czas set miał bardzo wyrównany przebieg, obie drużyny dość pewnie kończyły swoje pierwsze akcje. Zmieniło się to dopiero po autowym ataku Macieja Muzaja (13:15). Atakujący przyjezdnych szybko się jednak zrehabilitował, wykorzystał kontrę i wyrównał wynik (16:16). Kapitalnie w polu serwisowym spisywał się Paweł Pietraszko, co pozwoliło podopiecznym Michała Mieszko Gogola odskoczyć na trzy „oczka” (19:16). Końcówkę zdominowali olsztynianie, którzy bardzo dobrze czytali grę rywali, wykorzystywali swoje kontry, wygrali premierową partię 25:20.Na samym początku drugiej odsłony spotkania gospodarze popełnili kilka błędów, nie mogli sobie także poradzić z kąśliwymi serwisami Piotra Nowakowskiego (0:4). Po nieudanym początku podopieczni Michała Mieszko Gogola zaczęli coraz skuteczniej grać w ofensywie oraz w bloku (7:9). Po stronie gości świetnie zagrywał Ruben Schott, kontry pewnie kończył Maciej Muzaj i przewaga gości wynosiła już pięć „oczek” (12:7). Zmusiło to trenera AZS-u do zmian, na boisku pojawił się Jakub Urbanowicz. Nie poprawiło to jednak sytuacji gospodarzy, których strata cały czas oscylowała wokół 4-5 punktów. W końcówce tej odsłony spotykania zdecydowanie lepiej prezentowali się przyjezdni, wykorzystywali kłopoty z przyjęciem gości. Seta zakończyła punktowa zagrywka Piotra Nowakowskiego (16:25).

Olsztynianie rozpoczęli kolejną partię od problemów ze skończeniem swojej pierwszej akcji. Kłopotów w kontrze nie mieli z kolei gdańszczanie, którzy po skutecznym uderzeniu Macieja Muzaja wygrywali (3:1). Gospodarze bardzo słabo prezentowali się w przyjęciu, Piotr Nowakowski pewnie kończył ataki, co pozwoliło podopiecznym Andrei Anastasiego zbudować pokaźną zaliczkę (11:5). W zespole gospodarzy coraz lepiej funkcjonował blok, a to skutkowało zmniejszeniem się straty olsztynian do przeciwników (12:16). Kapitalna postawa gdańszczan w każdym elemencie dała siatkarzom Trefla powrót do wysokiego prowadzenia (20:13). Ta odsłona spotkania zakończyła się pokaźnym zwycięstwem gości (25:18).

Czwarty set rozpoczął kapitalnymi serwisami Piotr Nowakowski, jego koledzy z drużyny wykorzystywali okazję w kontrze, co skutkowało zbudowaniem przez nich trzypunktowej zaliczki (3:0). Marcin Janusz dołożył jeszcze skuteczny blok, co pozwoliło gdańszczanom powiększyć przewagę (9:5). Olsztynianie prezentowali się jednak coraz lepiej w defensywie, ich przeciwnicy utracili skuteczność w ofensywie i na tablicy wyników widniał remis (9:9). Świetnie zagrywał Robbert Andringa, goście popełniali coraz więcej błędów (11:9). Podopieczni Michała Mieszko Gogola prezentowali się pewniej w każdym elemencie (18:14). W końcówce zdecydowanie lepiej grali gospodarze, zwycięstwo w tej odsłonie spotkania przypieczętował blokiem Miłosz Zniszczoł (25:19).

Tie-breaka kapitalnie otworzyli podopieczni Andrei Anastasiego, kąśliwe serwisy Patryka Niemca okazały się kłopotliwe dla rywali. Przełożyło się to na problemy gospodarzy z wyprowadzeniem skutecznej pierwszej akcji, co wykorzystali goście (3:0). ,,Oczko” blokiem dołożył Miłosz Hebda i przyjezdni prowadzili już 7:3. Skuteczna postawa w ofensywie Sebastiana Wardy oraz Jana Hadravy pozwoliła olszynianom złapać kontakt z rywalami (8:9). Gdańszczanie zdołali jednak rozstrzygnąć pełną emocji końcówkę na swoją korzyść, spotkanie zakończył atakiem z lewego skrzydła Ruben Schott (15:11).

MVP: Piotr Nowakowski 

Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 2:3
(25:20, 16:25, 18:25, 25:19, 11:15)

Składy zespołów:
AZS: Hadrava (16), Lux (14), Zniszczoł (10), Andringa (11), Pietraszko (6), Woicki, Żurek (libero) oraz Kańczok (3), Gil, Urbanowicz (1) i Warda (4)
Trefl: Nowakowski (18), Janusz (2), Niemiec (8), Mijailović (4), Muzaj (29), Schott (13), Olenderek (libero) oraz Hebda (7), Jakubiszak i Kozłowski

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved