Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Szybka wygrana jastrzębian z MKS-em Będzin

PL: Szybka wygrana jastrzębian z MKS-em Będzin

W meczu 28. kolejki PlusLigi siatkarze Jastrzębskiego Węgla pewnie w trzech setach pokonali we własnej hali MKS Będzin. To zwycięstwo i zdobyte trzy punkty przybliżają jastrzębian do celu, jakim jest gra w play-off. Będzinianie do końca rundy zasadniczej walczyć będą o uniknięcie strefy barażowej.

Jastrzębianie lepiej weszli w mecz, bowiem goście mieli problemy ze skończeniem swoich pierwszych akcji. Podopieczni Ferdinando de Giorgiego byli bezlitośni w kontrze, co skutkowało zbudowaniem przez nich trzypunktowego prowadzenia (7:4), które powiększyli za sprawą asa serwisowego Macieja Muzaja (8:4). Gospodarze nie zwalniali tempa, świetne zagrywki Salvadora Hidalgo Olivy pozwoliły im odskoczyć będzinianom (13:6). Zespołowi prowadzonemu przed Gido Vermeulena nie można było odmówić serca do walki, dzięki poprawie swojej gry w bloku i ataku zbliżyli się do jastrzębian (9:14), lecz nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z przeciwnikami przez problemy z przyjęciem zagrywki podopiecznych Ferdinando de Giorgiego. Zwycięstwo gospodarzy w pierwszej odsłonie spotkania przypieczętował skuteczną kiwką Salvador Hidalgo Oliva (25:16).

Początek drugiej partii był bardzo wyrównany, gra toczyła się punkt za punkt aż do stanu 8:8. Jastrzębianie poprawili się w defensywie, co w połączeniu z dobrą skutecznością w kontrze pozwoliło im odskoczyć rywalom na dwa „oczka” (10:8). Jednak będzinianie nie zamierzali składać broni, przełamali chwilowy impas w ofensywie i za sprawą skutecznego ataku Rafaela Araujo na tablicy wyników ponownie widniał remis (12:12). Nie utrzymał się on długo, bowiem podopieczni Ferdinando de Giorgiego poprawili się w bloku, dzięki czemu wypracowali sobie trzypunktową przewagę (17:14). Zmiana na pozycji rozgrywającego w drużynie z Będzina niewiele pomogła, ponieważ podobnie jak w pierwszym secie o sobie dało znać słabe przyjęcie, które przekładało się na problemy w ofensywie (19:14). Podopieczni Gido Vermeulena zdołali odrobić część strat za sprawą dobrego ataku Marcina Walińskiego (18:20), lecz nie byli w stanie wyrównać stanu seta, który zakończył się pewną wygraną gości (25:21).

Gospodarze dobrze otworzyli trzeciego seta, za sprawą kąśliwych zagrywek Wojciecha Sobali wyszli na prowadzenie (5:2), które powiększyli dzięki rewelacyjnej postawie w kontrze (8:4). Podopieczni Fedrinando de Giorgiego nie zwalniali ręki w polu serwisowym i wykorzystywali swoje okazje, co pozwoliło im zbudować pokaźną zaliczkę (12:5). Za sprawą skutecznych bloków Zlatana Jordanowa i Rafaela Araujo goście zbliżyli się do rywali (10:14), a dzięki trudnym serwisowym brazylijskiego atakującego na tablicy wyników widniał rezultat 15:12 dla gospodarzy. Nadzieję podopiecznych Gido Vermeulena rozwiała skuteczna gra w ofensywie Salvadora Hidalgo Olivy (18:12). Bezradni będzinianie nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z przeciwnikami. Spotkanie zakończył skutecznym atakiem kubański przyjmujący gospodarzy (25:20).

MVP: Lukas Kampa

Jastrzębski Węgiel – MKS Będzin 3:0
(25:16, 25:21, 25:20)

Jastrzębski Węgiel: Muzaj (14), Kosok (8), Quiroga (10), Kampa (2), Sobala (6), Oliva (19), Popiwczak (libero) oraz Lushtaku i Ernastowicz
MKS: Waliński (8), Kozub, Ratajczak (6), Kowalski (4), Peszko (3), Araujo (14), Potera (libero) oraz Klobucar, Seif (2) i Jordanow (2)