Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Stołeczna ekipa bez straty seta w starciu z MKS-em Będzin

PL: Stołeczna ekipa bez straty seta w starciu z MKS-em Będzin

Nie doszło do niespodzianki na inaugurację 20. kolejki PlusLigi. Faworyzowani siatkarze ONICO Warszawa w starciu z outsiderem ligowej tabeli – MKS-em Będzin, nie stracili ani jednego seta, a ich wygrana nie była zagrożona praktycznie ani przez moment, choć będzinianie walczyli jak mogli.

Ostatni zespół Plusligi przyjechał do Warszawy, nie mając nic do stracenia. Gospodarze zaś ciągle walczą o utrzymanie drugiego miejsca na koniec rundy zasadniczej. Początek meczu był bardzo wyrównany, w jednym szeregu można było stawiać ataki Jana Fornala i Bartosza Kurka, będzinianie grali bez kompleksów i tym samym wywierali presję na gospodarzach. Torwar ożył dopiero, gdy blok pary Łukasik/Wrona przyniósł stołecznej drużynie minimalną przewagę (6:4). Chwilę później Rafał Faryna zaatakował w siatkę, ale podopieczni Emila Siewiorka nie zrażali się takimi błędami. Szczęście uśmiechnęło się do nich, gdy po asie serwisowym Artura Ratajczaka także w kolejnej akcji piłka po siatce znalazła drogę do „pomarańczowego” i był remis po 13. Najładniejszą akcję tego seta ozdobiła obrona Łukasika, a po bloku na skrzydłowym z Będzina o czas poprosił trener MKS-u (20:17). W końcówce w aut zaatakował jeszcze Faryna, a zepsuta zagrywka Adriana Buchowskiego zakończyła tę odsłonę meczu (25:22).

W drugiej partii oglądaliśmy dużo szarpanej gry. Pomimo tego, że siatkarze ONICO zaliczyli mały falstart, to szybko wyrównali po bardzo efektownym ataku Kurka (2:2). Później korespondencyjny pojedynek na liczbę asów serwisowych toczyli Kwolek oraz Jake Langlois i przez moment to goście byli „w gazie” (5:4). Jak się okazało, ekipa MKS-u wywołała tylko wilka z lasu, zagrywki Kurka nie przyjął Faryna i gospodarze mogli poczuć się bezpieczni (10:6). Widać to było zwłaszcza po francuskim rozgrywającym. Antoine Brizard znakomicie korzystał z usług zawodników, którzy wchodzili na boisko. Były to zresztą bardzo trafione decyzje Stephane’a Antigi, zarówno Nikołaj Penczew, jak i Rafael Araujo spełnili powierzone im zadania. W kluczowym momencie seta zafunkcjonował szczelny potrójny blok warszawian, a blok Wrony na Fornalu odebrał ostatnie nadzieje na niespodziankę w tym secie (23:18). Atak Andrzeja Wrony przypieczętował to, co było nieuniknione (25:20).

Trzeciego seta warszawianie rozpoczęli bez Kurka i Łukasika, a po raz kolejny goście wyszli na parkiet niezwykle zmotywowani, do tego w dobrym tempie do Nowakowskiego skakał będziński blok (3:1). Dużym kunsztem wykazał się Kwolek, który zwolnił rękę w polu zagrywki i przyniósł swojemu zespołowi wyrównanie (5:5). Do grona odważnie i skutecznie zagrywających dołączyli Lukas Tichacek i Jan Fornal. To ryzyko jak na razie się opłacało, ustrzelony potężną bombą zza linii 9. metra został nawet Damian Wojtaszek i o czas poprosił Antiga (9:11). Goście zapłacili dość wysoką cenę za błąd w komunikacji, przytomnie przy siatce zachował się Brizard, przebijając piłkę w niepilnowaną strefę, dlatego o czas poprosił trener Siewiorek (12:14). W drugiej części seta obserwowaliśmy małe „gierki” pomiędzy oboma szkoleniowcami, walkę challenge na challenge wygrał Siewiorek i pojawiło się nieco więcej emocji (16:16). Gospodarze już niemal byli „w ogródku” (20:17), gdy kolejną serię punktów zanotowali goście, a to za sprawą zagrywek Fornala. W końcówce będzinianie zlekceważyli sytuacyjną piłkę, którą na trzecim metrze dostał Kwolek, a ten uderzył bardzo mocno i goście nie zareagowali w obronie. Atak Wrony i as Kwolka przeważyły szalę zwycięstwa w tym secie i dość pewnie trzy punkty do swojego konta dopisał zespół ONICO Warszawa.

MVP: Andrzej Wrona

ONICO Warszawa – MKS Będzin 3:0
(25:22, 25:20, 25:22)

ONICO: Kwolek (15), Brizard (2), Łukasik (3), Wrona (10), Kurek (10), Nowakowski (5), Wojtaszek (libero) oraz Janikowski, Araujo (6), Penczew (2) i Kowalczyk
MKS: Ratajczak (4), Fornal (12), Faryna (14), Langlois (8), Buchowski (3), Tichacek (1), Potera (libero) oraz Kowalski