Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Spacerek ZAKSY w Kielcach

PL: Spacerek ZAKSY w Kielcach

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle nie mieli większych problemów z odniesieniem kolejnego zwycięstwa za trzy punkty. Tym razem pokonali Effectora Kielce 3:0. Gospodarze pojedynku w żadnym z setów nie zdołali przekroczyć bariery 20 punktów.

Od początku pojedynku gospodarze mieli problemy ze skutecznością (3:6). Z akcji na akcję swoją przewagę powiększali kędzierzynianie. Przy zagrywce Sama Deroo ZAKSA zaliczyła efektowną serię. Pierwszy czas trener Sinan Tanik wykorzystał po zbiciu Rafała Buszka (4:9). Następnie w kieleckim zespole nastąpiły roszady, jednak to również nie wybiło z rytmu przyjmującego gości. Dopiero po drugiej przerwie na życzenie szkoleniowca Effectora skutecznym atakiem serię przeciwników przerwał Maciej Pawliński (5:15). Głównie przez własne błędy kielczanie nie byli w stanie prowadzić wyrównanej walki z rywalami. Pojedyncze skuteczne zagrania Petera Wohlfahrtstättera i Leo Andricia na niewiele już się zdały. Chociaż w końcówce mistrzowie Polski za bardzo się rozluźnili, nie przeszkodziło im to w odniesieniu wyraźnego zwycięstwa. Punktowy atak Dawida Konarskiego postawił kropkę nad i w tej partii (25:19).

Drugą odsłonę siatkarze Effectora rozpoczęli znacznie lepiej, w czym duży udział miał Konrad Formela (2:0), jednak już po ataku przez środek Łukasza Wiśniewskiego prowadzenie przeszło do rąk ZAKSY (5:4). W kolejnych akcjach nie do zatrzymania był Dawid Konarski. Gdy skuteczne zagrania dołożył Buszek, mistrzowie Polski odskoczyli na siedem punktów (16:9). W zespole z Kielc próżno było szukać osoby, która wyrwie gospodarzy z niemocy. Dopiero w końcówce punktować zaczął Jakub Wachnik. Chociaż kędzierzynianie nie wykorzystali kilku piłek setowych, ponownie wygrali partię do 19 po punktowym zagraniu Sama Deroo.

Dziesięciominutowa przerwa nie wybiła z rytmu kędzierzynian, którzy za sprawą skutecznych ataków Sama Deroo i Patryka Czarnowskiego szybko odskoczyli (8:5). Gdy blok zatrzymał Leo Andricia, o czas poprosił trener Tanik (5:10). Seria gości trwała, a przerwał ją dopiero sprytnym zagraniem Marcin Komenda (6:11). W kolejnych akcjach obie drużyny nie ustrzegły się prostych pomyłek, a dystans punktowy utrzymywał się (15:9). Pomimo roszad w składzie postawa kielczan nie ulegała poprawie. W drugiej fazie seta asa dołożył jeszcze Mateusz Bieniek (17:9). Chociaż pojedyncze akcje kończyły się punktami kielczan, było to zdecydowanie zbyt mało, by powalczyć jeszcze w tym secie o jakąkolwiek niespodziankę. Podopieczni Ferdinando de Giorgiego swobodnie kontynuowali grę. Autowa zagrywka Formeli dała serię piłek meczowych, a zbicie z lewego skrzydła Rafała Buszka przypieczętowało zwycięstwo ZAKSY.

MVP: Sam Deroo

Effector Kielce – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3
(19:25, 19:25, 15:25)

Effector: Andrić (10), Wachnik (6),  Nalobin (5), Wohlfahrtstätter (4), Komenda (2), Pawliński (1), Sobczak (libero) oraz Biniek (libero), Formela (7),  Superlak (4) i Antosik
ZAKSA: Deroo (18), Konarski (15), Buszek (10), Bieniek (7), Wiśniewski (4), Toniutti, Zatorski (libero) oraz Witczak, Pająk, Maziarz i Banach (libero)