Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: W Sosnowcu lepszy Chemik Bydgoszcz

PL: W Sosnowcu lepszy Chemik Bydgoszcz

Siatkarze MKS-u Będzin okazali się słabsi w meczu zespołów z dołu tabli od Chemika Bydgoszcz. Podopiecznych trenera Emila Siewiorka stać było tylko na wygranie jednego seta.  MKS pozostaje wciąż tylko z jednym zwycięstwem.  BKS Chemik z kolei zajmuje 11 miejsce w tabeli.  Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Bartłomieja Lipińskiego.

Swój ostatni mecz w Sosnowcu w sezonie 2018/2019 MKS rozpoczął od prowadzenia 2:1, punktowym blokiem popisał się Bartłomiej Grzechnik. Następnie swoją przewagę zaznaczyli goście, po serii zagrywek Michała Szalachy oraz błędach własnych MKS-u Chemik prowadził 7:3. Ta przewaga gości utrzymała się przez dłuższy czas. Będzinianie po kontrataku Bartłomieja Grzechnika zbliżyli się do bydgoszczan na dwa punkty (9:11). Goście postawili szczelny blok, odrzucili ekipę MKS-u od siatki i przy stanie 10:14 o przerwę poprosił trener ekipy z Będzina Emil Siewiorek. Posunięcie to nic nie zmieniło Chemik nadal dyktował warunki gry, a drużyna z Zagłębia miała problemy ze skończeniem ataków (11:17). As serwisowy Lukasa Tichacka sprawił, że przewaga gości zmalała do czterech punktów (16:20). Jak się później okazało był to chwilowy zryw zespołu MKS-u, ekipa znad Brdy lepiej zagrała na siatce punktował Nikola Kovacević. Zawodnik ten zamknął pierwszego seta i podopieczni trenera Bednaruka prowadzili w meczu 1:0.

W drugiej partii spotkania żadnej z ekip nie udało się wypracować wyraźnej przewagi i wynik oscylował wokół remisu (3:3, 6:6, 9:9). Obie drużyny kończyły ataki własne, obie też popełniły błędy w polu zagrywki. Punktowy blok Maksima Morozau dał gościom jeden punkt przewagi (12:11). Ten sam zawodnik dołożył kolejny punkt w bloku i było 14:12 dla Chemika. Do remisu doprowadził Jakub Peszko, z dobrej strony pokazał się Rafał Faryna i na prowadzeniu byli będzinianie (17:16). Gra obu drużyn falowała, raz jedna, a raz druga obejmowała prowadzenie po czym je traciła. As serwisowy Lukasa Tichacka oraz punktowy blok Bartłomieja Grzechnika dał MKS-owi dwupunktową przewagę (22:20). Wówczas reprymendy swoim podopiecznym udzielił trener Jakub Bednaruk. Bydgoszczanie zdołali po raz kolejny doprowadzić do remisu (22:22), ale na więcej nie było ich już stać. Ciężar gry na siebie wziął Rafał Faryna, który punktował w ataku i zdobył ostatni punkt w tym secie.

Kolejny set tego meczu rozpoczął się po myśli zespołu gości. Przy serii Raphaela Margarido i błędach własnych MKS-u tablica wyników wskazała rezultat 9:1. Serię Chemika przerwał Rafał Faryna, przewaga gości wzrosła do dziesięciu punktów po kolejnym błędzie będzinian (12:2). Drużyna z Będzina odbijała się od bloku swoich rywali niczym od ściany. Przy stanie 4:15 do odrabiania strat wzięli się siatkarze z Będzina, punktował Rafał Faryna oraz Jan Fornal i dystans dzielący obie drużyny zmalał do sześciu punktów, na prowadzeniu nadal byli bydgosczanie (17:11). Ekipa znad Brdy nie pozwoliła na więcej swoim rywalom, nie do zatrzymania był Bartosz Filipiak. Siatkarz ten zakończył seta punktowym atakiem i bliżej wygranej w całym spotkaniu byli goście.

Bydgoszczanie ponownie punktowali w bloku i na początku odskoczyli swoim rywalom na trzy punkty (5:2). Goście poszli za ciosem, czytali grę MKS-u i po kolejnym bloku w wykonaniu Michała Szalachy powiększyli przewagę do pięciu punktów (11:6). Podopieczni trenera Siewiorka byli tłem dla Chemika, w drużynie z Będzina nie było zawodnika, który wziąłby na siebie ciężar gry. Błędy w ataku oraz przyjęciu sprawiły, że drużyna gości miała siedem punktów więcej (18:11). Przy stanie 13:20 drużyna z Będzina zdobyła trzy punkty i o czas poprosił Jakub Bednaruk (16:20). Na więcej nie było stać ekipy z Zagłębia, błąd własny będzińskiej drużyny zakończył zmagania w tym spotkaniu. Tym samym trzy punkty pojechały do Bydgoszczy, a MKS poniósł dwanaście porażek w sosnowieckiej hali i nie wygrał w niej żadnego meczu.

MVP: Bartłomiej Lipiński

MKS Będzin  – Chemik Bydgoszcz 1:3
(22:25, 25:23, 18:25, 20:25)

MKS:  Ratajczak (9), Grzechnik (7), Faryna (18), Langlois(12), Buchowski (2), Tichacek (7), Potera (libero) oraz Kowalski T. (1), Fornal (1), Peszko (10), Gregorowicz  (libero)
Chemik: Lipiński (16), Margarido (4), Kovacević (10), Szalacha (4), Filipiak (13), Morozau (13), Kowalski (libero) oraz Gryc (1), Siwicki, Lesiuk (1)