Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Ślepsk ze zwycięstwem, szósty przegrany tie-break BKS-u

PL: Ślepsk ze zwycięstwem, szósty przegrany tie-break BKS-u

Pierwszy set spotkania pomiędzy Ślepskiem Malow Suwałki i BKS-em Visłą Bydgoszcz padł łupem podopiecznych Przemysława Michalczyka. Kolejne dwa bez większych problemów wygrali jednak siatkarze prowadzeni przez Andrzeja Kowala. Bydgoszczanie nie złożyli broni i doprowadzili do tie-breaka. W nim jednak lepsi okazali się suwałczanie, którzy zapisali na swoim koncie czwarte zwycięstwo w tym sezonie.

Świetna gra blokiem sprawiła, że przyjezdni szybko wyszli na trzypunktowe prowadzenie. Stan taki nie utrzymywał się długo, gdyż dwukrotnie w polu serwisowym popisał się Nicolas Szerszeń i miejscowi doprowadzili do wyrównania. Punkty były zdobywane seriami, a gra obu zespołów bardzo falowała zwłaszcza w elemencie przyjęcia. Kiedy z przechodzącej piłki trafił Jakub Peszko ponownie bydgoszczanie uciekli swoim rywalom (5:9). Działo się to za sprawą dobrych serwisów ekipy Przemysława Michalczyka, z którymi wyraźnie mieli problemy gospodarze, a także kolejnego bloku. Zawodnicy beniaminka mieli spore problemy ze zrobieniem przejścia, a po trafieniu Peszki z szóstej strefy przegrywali już 12:18. W szeregach ich przeciwników sytuacja była zgoła odmienna, gdyż wszystko działało perfekcyjnie. Do końca trwania premierowej odsłony spotkania niewiele się zmieniło. Punkty były zdobywane naprzemiennie przez oba zespoły i dopiero kapitalny serwis Peszki zmienił tę sytuację. Seta zakończył atak ze środka Tomasza Kalembki (25:17).

Trener Andrzej Kowal desygnował do gry sporo zmienników, ale otwarcie drugiej partii miało identyczny przebieg jak poprzedniej. Szybko na wysokie prowadzenie wyszli siatkarze BKS-u Visły, które stopniowo powiększali. Po uderzeniu Tončeka Šterna zrobiło się 3:7, ale od tego momentu gra przyjezdnych całkowicie załamała się i przy serwisie Nicolasa Szerszenia nie potrafili zapunktować przez siedem akcji. Duża w tym zasługa samego zagrywającego, który posłał dwa asy, a ponadto sprawiał swoim serwisem problemy w przyjęciu, co nie pozwalało ich rywalom wyprowadzać ataków (13:10). Sytuacja ta wyraźnie ,,nakręciła” siatkarzy MKS-u Ślepska Malow, którzy z biegiem trwania tej partii wyraźnie zwiększali swoją przewagę nad rywalami. Trener Michalczyk próbował rotować składem swojego zespołu, ale na niewiele się to zdało. Dodatkowo jego team zaczął popełniać coraz więcej błędów własnych, co uniemożliwiło im doprowadzenie do skutecznej pogoni. Po autowej kiwce Šterna na tablicy wyników zrobiło się 21:15 i stało się jasne, że miejscowi wyrównają stan rywalizacji. Serwis w siatkę Słoweńca zakończył tą partię.

Trzeciego seta rozpoczął Nicolas Szerszeń zza linii dziewiątego metra i opuścił ją dopiero po ósmym serwisie. Bydgoszczanie fatalnie przyjmowali, nie potrafili trafić w pomarańczowe, przez co nawet z najprostszej piłki nie mogli zapunktować. Po dwóch wygranych akcjach wpadli w kolejną serię i ich sytuacja stawała się niezwykle ciężka. Kiedy trafił kolejno Bartłomiej Bołądź i Andreas Takvam zrobiło się 10:2, a po autowym zagraniu Tončeka Šterna – 12:2. Od tego momentu goście powoli wracali do gry, przez co nieco się ona wyrównała. Kiedy Štern zatrzymał Szerszenia strata zmalała do sześciu ,,oczek”, ale chwilę później z blokiem nie poradził sobie Jakub Peszko i ponownie się ona zwiększyła. W tym fragmencie seta zawodnicy obu ekip często punktowali tym elementem, ale nie przekładało się to w znaczący sposób na wynik, który cały czas oscylował w okolicy pięciu, czy sześciu punktów różnicy. As serwisowy Kacpra Gonciarza dawał jego drużynie szereg piłek setowych. Ostatecznie przyjezdni zdołali uzbierać tylko 18 punktów i chcąc powalczyć o zwycięstwo nie mogli sobie pozwolić na ,,przespanie” początku kolejnej partii.

Czwarty set rozpoczął się od gry punkt za punkt i dopiero autowy atak Nicolasa Szerszenia zaburzył tą prawidłowość (4:6). Ciężar w ataku wziął na siebie w całości Tonček Štern, który po chwilach kryzysu powracał do formy z pierwszej partii. Dwupunktowe prowadzenie utrzymywało się do czasu, kiedy słoweński atakujący nie posłał asa serwisowego (9:12). Po czasie wziętym przez trenera Kowala zapunktował w kontrze Paweł Gryc i różnica ta jeszcze wzrosła. Wprawdzie gospodarze próbowali zbliżyć się do swoich rywali, ale zawodnicy Michalczyka skutecznie odpierali ich napór. Powodowało to, że czteropunktowa przewaga cały czas utrzymywała się i wszystko wskazywało na to, że kibice zgromadzenie w hali w Suwałkach mieli być świadkami tie-breaka. Przyjezdni od końcówki poprzedniego seta wyraźnie przezwyciężyli niemoc jaka ich dopadła i po wykorzystaniu kontrataku przez Jakuba Peszkę zmierzali do wygranej w tej partii. Zakończył ją atakiem z prawej flanki Štern, co sprawiło, że w dalszym ciągu bydgoszczanie mieli szansę odnieść pierwsze zwycięstwo w tym sezonie PlusLigi.

Świetnie tie-breaka otworzyli suwałczanie, którzy zdobyli w nim trzy pierwsze punkty. Goście zniwelowali nieco straty, kiedy Paweł Gryc ustawił skuteczny blok. W tym spotkaniu prawdziwe spustoszenie w ich szeregach siała zagrywka Nicolasa Szerszenia, który ponownie trafił w tym elemencie i przy zmianie stron było 8:5. Można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że kiedy zawodnik ten wypracowywał serię serwisem to jego drużyna wygrywała. Nie inaczej było i w tej partii. Zza linii dziewiątego metra zszedł dopiero przy stanie 13:6 i zasłużenie zgarnął statuetkę najlepszego zawodnika tego spotkania, który MKS Ślepsk Malow wygrał po uderzeniu Kevina Klinkenberga. Tym samym bydgoszczanie muszą poczekać co najmniej tydzień na pierwszą wygraną.

MVP: Nicolas Szerszeń

Ślepsk Malow Suwałki – BKS Visła Bydgoszcz 3:2
(17:25, 25:18, 25:18, 20:25, 15:8)

Ślepsk: Siek, Szerszeń (22), Bołądź (18), Takvam (8), Rohnka (2), Tuaniga, Stańczak (libero) oraz Szwaradzki, Klinkenberg (14), Rudzewicz (9), Gonciarz (1), Filipowwicz (libero)
Visła: Gałązka (7), Štern (30), Lipiński (4), Kalembka (10), Urbanowicz (5), Peszko (14), Szymura (libero) oraz Woch, Gryc (12), Quiroga, Gil