Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Rozgrywki ligowe wracają po przerwie na Puchar Polski

PL: Rozgrywki ligowe wracają po przerwie na Puchar Polski

fot. Klaudia Piwowarczyk

Miniony weekend stał pod znakiem rywalizacji w Pucharze Polski, po który sięgnęli siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Teraz na parkiety wraca PlusLigi, a w 17. kolejce zmagań nie zabraknie ciekawych pojedynków. Najbardziej interesująco zapowiada się mecz ONICO Warszawa z Cerrad Czarnymi Radom, a także Asseco Resovii z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie czy starcie Indykpolu AZS-u Olsztyn z PGE Skrą Bełchatów.

Cuprum Lubin – GKS Katowice
piątek, 1.02, godz. 17:30Patrząc w tabelę, a także na ostatnie wyniki, nie jest trudno wskazać faworyta pojedynku na Dolnym Śląsku. GKS Katowice znajduje się ostatnio na fali, na swoim rozkładzie ma między innymi Aluron Virtu Wartę Zawiercie, Asseco Resovię czy Trefl Gdańsk. Seria zwycięstw pozwala katowiczanom włączyć się w walkę o czołową szóstkę, a dodatkowo podopieczni Piotra Gruszki z pewnością będą chcieli się zrewanżować Cuprum Lubin za bolesną porażkę z początku sezonu. – Nie myślę o czołowej szóstce PlusLigi. Najważniejsze są dwa najbliższe mecze, a więc wyjazdowe spotkanie z Cuprum Lubin i pojedynek w Spodku z ONICO Warszawa – zapewnił jednak na łamach klubowych mediów rozgrywający GKS-u, Marcin Komenda, który ostatnio znalazł lidera w postaci Karola Butryna.

Przed przerwą na Puchar Polski lubinianie musieli uznać wyższość Cerrad Czarnych Radom i nadal zajmują przedostatnią pozycję w ligowej klasyfikacji. Zespół z Lubina z pewnością będzie chciał powtórzyć wynik z Katowic, ale cały zespół musi zagrać na 100% swoich możliwości.

Typ redakcji:
Cuprum Lubin – GKS Katowice 1:3

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved