Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Resovia walczyła, ale urwała warszawianom tylko seta

PL: Resovia walczyła, ale urwała warszawianom tylko seta

Drugą kolejkę PlusLigi zakończyło starcie Asseco Resovii Rzeszów z ONICO Warszawa. W rzeszowskiej hali Podpromie lepiej spisali się podopieczni Stephane’a Antigi. Warszawianie pokonali ekipę Andrzeja Kowala, oddając jej tylko seta. Rzeszowianie mogą żałować zwłaszcza niewykorzystanej szansy w drugiej partii spotkania. W pewnym momencie prowadzili w niej już sześcioma punktami, ale ostatecznie padła ona łupem przyjezdnych.

Po początkowej grze punkt za punkt, w której dominowały ataki ze skrzydeł, dwa oczka przewagi zapewnili sobie gospodarze dzięki dobrej zagrywce Davida Smitha (6:4). Szybko na tablicy wyników zagościł remis (7:7) i kiedy w polu zagrywki warszawskiego zespołu pojawił się Bartosz Kwolek, to jego ekipa odskoczyła (11:8). Gra ponownie się wyrównała, co pozwalało gościom utrzymywać swoją zaliczkę, ale kiedy za linią dziewiątego metra ponownie pojawił się Kwolek, prowadzenie ONICO wzrosło (18:14). Podopieczni Stephane’a Antigi do swojego dorobku dołożyli również dwa bloki (21:15). Tego wyniku siatkarze ze stolicy już nie wypuścili z rąk, kończąc premierową odsłonę kolejnym blokiem.

Ponownie na początku seta żadna z ekip nie była w stanie przejąć wyraźnej inicjatywy (8:8) i dopiero blok na środku siatki pozwolił odskoczyć gospodarzom (10:8) i powiększyć zaliczkę po asie serwisowym Marcina Możdżonka i kolejnej czapie (12:8). Pojedynczym blokiem zapunktował również Rafael Redwitz (16:12) i rzeszowianie nie mieli problemów z utrzymaniem swojego prowadzenia (18:14). W ważnym momencie zatrzymany na lewej stronie został jednak Rafał Buszek, błąd popełnił Kawika Shoji i zaliczka rzeszowian stopniała do dwóch oczek (21:19). Warszawianie dobrze czytali zamiary rywali (21:22), do remisu po 22 doprowadził atak Kwolka. Rzeszowianie całkowicie stanęli, nie byli w stanie przebić się przez dłonie gości i to ONICO miało piłkę setową (24:22) i triumfowało również w tej odsłonie.

Już na początku trzeciej części meczu stołeczna ekipa mogła cieszyć się z dwupunktowej przewagi i chociaż rzeszowianom udało się wyrównać (4:4), to potem znów serią popisali się goście (7:4). Na prawej stronie dobrze radził sobie Rafael Araujo, a problemu z kończeniem swojej akcji nie mieli również inni gracze Stephane’a Antigi (11:8). W końcu jednak dwaj skrzydłowi wyrzucili piłki w aut i był remis po 12. Chwilę potem przyjezdni ponownie odskoczyli na dwa oczka (14:12), by znów je roztrwonić po błędzie własnym (15:15). Gra była wyrównana, na tablicy wyników co rusz pojawiał się remis (19:19), dopiero autowe zagranie Kwolka sprawiło, że dwa punkty więcej mieli na swoim koncie gracze Andrzeja Kowala (23:21) i udało im się dowieźć tę przewagę do końca (25:23).

Znów lepiej na początku seta radzili sobie goście (4:2) i pewnie powiększali swoją zaliczkę (7:4). W kontrataku dobrze poradził sobie Damian Schulz, pozwalając tym samym na nawiązanie kontaktu punktowego (8:9). Po drugiej stronie siatki świetnie prezentował się Graham Vigrass i jego akcje pozwoliły odskoczyć aż na pięć punktów (14:9). Kanadyjczykowi odpowiedział David Smith (12:15) i to jego kolejny as serwisowy wyraźnie zmniejszył straty (14:15). Asseco Resovii nie udało się jednak dogonić rywali, którzy znów dobrze zgrali blokiem (18:15). Tego dystansu gospodarze nie byli w stanie już odrobić (20:23), akcja Araujo z prawej flanki dała ONICO piłkę meczową (24:20), natomiast ostatnia akcja meczu należała do Piotra Łukasika (25:21).

MVP: Rafael Araujo

Asseco Resovia Rzeszów – ONICO Warszawa 1:3
(18:25, 23:25, 25:23, 21:25)

Resovia: Redwitz (1), Jarosz (8), Buszek (2), Mika (13), Możdżonek (6), Smith (15), Perry (libero) oraz Masłowski (libero), Shoji, Schulz (16), Szerszeń (4) i Perłowski
ONICO: Kwolek (18), Brizard (2), Łukasik (11), Wrona (10), Vigrass (11), Araujo (25), Wojtaszek (libero) oraz Kowalczyk, Wiese, Jaglarski (libero), Janikowski i Nowakowski