Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: W Radomiu komplet punktów dla gospodarzy

PL: W Radomiu komplet punktów dla gospodarzy

fot. Klaudia Piwowarczyk

W starciu borykających się z problemami kadrowymi Cerradu Czarnych Radom i Łuczniczki Bydgoszcz lepsi okazali się podopieczni Roberta Prygla, inkasując ważne trzy punkty do ligowej tabeli. Radomianie nie weszli dobrze w to spotkanie, przegrali pierwszą odsłonę, ale w kolejnych trzech już w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia, będąc zespołem lepszym w każdym elemencie. W składzie meczowym ekipy z Bydgoszczy wpisany był… trener Jakub Bednaruk.

Trzy pierwsze akcje padły łupem gospodarzy, ale bydgoszczanie szybko wyrównali stan rywalizacji: najpierw blokując Kwasowskiego, a potem punktową zagrywką popisał się Wojciech Jurkiewicz (6:6). Radomianie dzięki swoim kontrom znów odskoczyli rywalom, jednak ponownie dobre serwisy Michała Szalachy i Jakuba Rohnki doprowadziły do remisu (14:14). Błąd Ziobrowskiego sprawił, że dwa oczka do przodu byli gracze znad Brdy i przez chwilę utrzymywali swoje prowadzenie. Potem przechodzącą piłkę wykorzystał Kamil Kwasowski (19:19), jednak dwa potężne bloki Łuczniczki znów dały jej dwupunktowe prowadzenie, a sprytne zagranie Metodiego Ananiewa doprowadziły jego team do piłki setowej przy stanie 24:21. Dwie z nich udało się obronić miejscowym, ale ich popsuta zagrywka zakończyła premierową odsłonę.

Ponownie seta lepiej rozpoczęli gospodarze i ponownie ich błędy wyrównały wynik. Podopieczni Roberta Prygala punktem skończyli długą akcję, a dobrze na środku radził sobie Norbert Huber. To właśnie jego czujność na siatce pozwoliła powoli powiększać prowadzenie, co było także zasługą dobrych zagrywek Dmytro Tieriomienki (15:10). Chociaż siatkarzom znad Brdy udało się jeszcze zmniejszyć straty do trzech oczek, to kolejne ataki radomian pozwoliły im odskoczyć, a prawdziwe spustoszenie w szeregach gości siał serwis Kwasowskiego i z blokiem Czarnych nie radził sobie ani Paweł Gryc, ani Ananiew (13:22). Takich problemów nie miał Wojciech Żaliński (24:15), natomiast autowe zbicie bydgoszczan ustaliło wynik tej partii (15:25).

Już na początku seta numer trzy spore problemy w ofensywie mieli gracze z Bydgoszczy i długo z pola zagrywki nie schodził Tieriomienko, nękając rywali swoim potężnym serwisem (10:3). Dopiero obicie bloku przez Pawła Gryca dało jego ekipie upragnione przejście. Obaj rozgrywający pewnie korzystali ze swoich środkowych, co przynosiło punkty, ale w ekipie z Mazowsza funkcjonowały jeszcze skrzydła. Ta różnica miała przełożenie w wyniku, bo wysoka przewaga utrzymywała się po stronie radomian (17:10). Chociaż i im zdarzały się pomyłki, to o wiele więcej niedokładności było po stronie goście. Jedna z nich dała Czarnym piłkę setową, a całą partię zakończył potrójny blok na Jakubie Rohnce (25:16).

Łuczniczka Bydgoszcz kolejną odsłonę rozpoczęła od dwóch autowych ataków Pawła Gryca i chociaż bydgoszczanie mieli swoje szanse, to nie byli w stanie ich wykorzystać, myląc się w ofensywie. Do imponującego pojedynczego bloku Żaliński dołożył dobry serwis (11:8), a kolejne autowe zbicia podopiecznych Jakuba Bednaruka pozbawiały ich nadziei na odrobienie strat (9:15). W ofensywie szalał za to Jakub Ziobrowski (18:12), również zagrywka radomian sprawiała przyjezdnym sporo problemów (13:21). Goście nie pozbierali się już w tej odsłonie, a ostatnie słowo należało do Kamila Droszyńskiego, który zakończył ten mecz asem.

MVP: Jakub Ziobrowski

Cerrad Czarni Radom – Łuczniczka Bydgoszcz 3:1
(23:25, 25:15, 25:16, 25:14)

Składy zespołów:
Czarni: Tieriomienko (9), Żaliński (12), Ziobrowski (24), Droszyński (3), Huber (12), Kwasowski (8), Watten (libero) oraz Rybicki
Łuczniczka: Ananiew (8), Rohnka (9), Goas (1), Jurkiewicz (8), Szalacha (7), Filipiak (8), Kowalski A. (libero) oraz Reichel, Gryc (1) i Bobrowski (1)Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved